Wystarczy kilka słów, by obudzić w Polakach demony. Popularny serwis technologiczny zaliczył dwuznaczną wpadkę

Fot. Daniel Staniszewski / Agencja Gazeta
„Głośnik potrafi tańczyć i żyć własnym życiem. Wszystko zależy od poziomu głośności i sztywności powierzchni, niemniej przy podkręceniu na maksa bogatego w basy kawałka, głośnik zaczyna skakać jak żyd po pustym sklepie” – taki passus znalazł się w recenzji Nokii MD-12 umieszczonej w niedzielę na stronach internetowych portalu AntyWeb.

Sformułowanie zostało podchwycone w sieci. „Polska, znany serwis technologiczny Antyweb, jednym tekstem, jedną frazą, jednym porównaniem... co za czasy” – podsumowywał z goryczą Jacek Staniszewski, historyk i nauczyciel, członek Instytutu Badań Edukacyjnych oraz członek zarządu Stowarzyszenia Dobra Edukacja.Pod wpisem rozgorzała dyskusja. "To jest przykład antysemityzmu,z którego ludzie nie zdają sobie sprawy. To jest głęboko zakorzenione, nie musi być w złej wierze, ale istnieje" - pisała jedna z internautek. - "Powiedzenie znane i jak najbardziej bez negatywnej konotacji w zakresie rasizmu czy antysemityzmu" - protestował jednak użytkownik o nicku Prawicowy Homo.

Antyweb nie bronił tekstu. „Umknęło w trakcie korekty. Przepraszam, jeśli kogoś uraziliśmy. Poprawki naniesione, wnioski wyciągnięte” – odpisywał na Twitterze Tomasz Popielarczyk, redaktor prowadzący serwis. I rzeczywiście, fragment brzmi obecnie następująco: „głośnik potrafi tańczyć i żyć własnym życiem. Wszystko zależy od poziomu głośności i sztywności powierzchni, niemniej przy podkręceniu na maksa bogatego w basy kawałka, głośnik zaczyna skakać”.

Staniszewski wydawał się być nieprzekonany. „Umknęło? Korektor czyta co czwarty wiersz? To jak: puściłem bąka... przepraszam, jeśli komuś śmierdzi” – kwitował zamieszanie.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...