Nie trzeba pokazywać efektów specjalnych, by zrobić dobry film. Polska niskobudżetowa produkcja wygrała znany festiwal

Polski film SF, "Człowiek z magicznym pudełkiem" otrzymał nagrodę główną na festiwalu we Włoszech.
Polski film SF, "Człowiek z magicznym pudełkiem" otrzymał nagrodę główną na festiwalu we Włoszech. Bartosz Mrozowski / Alter Ego Pictures
Mowa o filmie „Człowiek z magicznym pudełkiem” w reżyserii wrocławianina, Bodo Koksa. To produkcja z gatunku science fiction. Kox otrzymał za nią nagrodę główną – Asteroide – na Trieste Science+Fiction Film Festival we Włoszech.

Film wrocławianina został doceniony za stworzenie ciekawego klimatu i nawiązania do tradycji science fiction. Trzeba przy tym zaznaczyć, że jest to produkcja zdecydowanie niskobudżetowa. Tym bardziej cieszy jej sukces.
To jeden z najbardziej znanych festiwali science fiction na świecie, kontynuuje tradycje International Science Fiction Film Festival, który odbywał się w Trieście w latach 1963-1982. W obecnej formie odbywa się od 2000 roku.

Akcja filmu jest osadzona w przyszłości, jednak główny bohater przypadkiem przenosi się do roku 1952. Jego ukochana rusza w misję ratunkową. Wszystko odbywa się w Warszawie. To oczywiście bardzo pobieżny opis filmu. Miłośnicy SF (i nie tylko) powinni w nim znaleźć wiele ciekawych wątków i nawiązań do historii kina.

źródło: FilmyFantastyczne.pl
Trwa ładowanie komentarzy...