Ten wynalazek oznacza koniec kart płatniczych. Visa sprawi, że zapłacisz "od ręki"

Fot. mat. prasowe
Jeszcze niedawno wydawało się, że płacenie kartą jest najbardziej wygodne. O wiele bardziej komfortowe są jednak urządzenia płatnicze, które możesz na siebie włożyć.

Visa stworzyła działające w technologii zbliżeniowej NFC – komunikacja bliskiego zasięgu – rękawiczki.

„Ubieralne” urządzenie płatnicze powstało z okazji nadchodzących Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, których partnerem jest Visa.

Kibicie i zawodnicy igrzysk będą mieli okazję do korzystania ze specjalnych rękawic. – Chcemy zaoferować zupełnie nowe doświadczenie płatnicze wszystkim uczestnikom nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Visa dołożyła wszelkich starań, żeby umożliwić korzystanie z najnowszych sposobów płatności na wszystkich obiektach olimpijskich, oferując pełen komfort wszystkim obecnym na miejscu – mówi Iain Jamieson, dyrektor Visa w Korei.

Igrzyska odbędą się w Pionczangu, gdzie temperatura wyniesie -4,8°C1, dlatego rękawiczki wydają niezbędne. Tym bardziej więc cieszy, że za ich pomocą zapłacimy bez wystawiania dłoni na zimno.

Rękawiczki są wyposażone w mikroprocesor z interfejsem i anteną zbliżeniową. Dzięki temu możliwie jest dokonywanie płatności na wszystkich obiektach olimpijskich i terminalach na całym świecie. Rękawiczki zasilimy kwotą 30 lub 50 tys. wonów.

źródło: Fintek.pl
Trwa ładowanie komentarzy...