Uber zdecydował się na ważny krok. Firma postanowiła skoczyć na głęboką wodę i wejść na giełdę

Dara Khosrowshahi zdradził, kiedy Uber wejdzie na giełdę
Dara Khosrowshahi zdradził, kiedy Uber wejdzie na giełdę Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=FZ29v_3v7Gw
Dara Khosrowshahi jest dyrektorem Ubera od kilku miesięcy, lecz już od początku wspominał o wejściu na giełdę. Jego zdaniem, debiut może tylko pomóc firmie.

Poprzedni dyrektor, Travis Kalanick, podchodził do tego inaczej. Zależało mu, by firma pozostała jak najdłużej w prywatnych rękach, nie dostrzegał też wartości, które mogą płynąć z obecności na giełdzie.

Kiedy firmą zarządzał Travis Kalanick, miała ona wystarczająco dużo pieniędzy od inwestorów prywatnych, dlatego – teoretycznie – nie potrzebowała środków publicznych na dalsze etapy rozwoju. Ponadto, Uber zaliczał regularnie wysokie straty, a to nie sprzyja wynikom na giełdzie.

Khosrowshahi, dyrektor generalny Ubera, podchodzi do tematu z innej strony. Podczas konferencji organizowanej przez „New York Times” ogłosił, że firma wejdzie na giełdę w 2019 r. Jego zdaniem, straty, które generuje przedsiębiorstwo nie są niczym niezwykłym. Podkreślił, że każda debiutująca na parkiecie firma musi się z nimi liczyć.

Uber stracił ponad 1 mld dol. w pierwszej połowie 2015 r. – w stosunku do ubiegłego roku strata zwiększyła się o 330 mln dol. Uber jest mimo to nadal znakomicie wyceniany – na 50 mld dol.

Khosrowshahi pojawił się w Uberze, kiedy przedsiębiorstwo dotknął kryzys. Padły oskarżenie o rasizm i molestowanie seksualne w firmie.

źródło: fintek.pl
Trwa ładowanie komentarzy...