Wielki przetarg w ZUS rozstrzygnięty. Nikt na początku nie przewidywał, że wygra go ta firma

Przetarg na obsługę systemu informatycznego ZUS wygrał Comarch
Przetarg na obsługę systemu informatycznego ZUS wygrał Comarch Fot. Tymon Markowski / Agencja Gazeta
To historyczny przetarg. Chodzi nie tylko o jego skalę, ale i to, że za jego sprawą w odstawkę po 20 latach idzie duża firma.

W ciągu najbliższych czterech lat systemem informatycznym ZUS zajmie się grupa Comarch – jedna z największych polskich spółek informatycznych.

Na początku w przetargu brały udział cztery firmy, takie jak Asseco Poland, konsorcjum Atos Polska i Atos IT Services, konsorcjum HP i Capgemini oraz Comarch.

Wrzesień przyniósł otwarcie ofert w przetargu. Comarch złożył najniższą ofertę, która wyniosła 242 mln zł. Kolejno było Asseco Poland – 374 mln zł – a najwięcej chciał Atos (431 mln zł).

Pamiętajmy, że na ten moment usługi informatyczne zapewnia ZUS Asseco Poland. Dla Zakładu oznaczało to roczne koszty sięgające ponad 590 mln zł. Wraz ze zwycięstwem Comarchu dochodzi do pierwszego tak dużego przekazania systemu informatycznego w Polsce.

Analitycy zakładali początkowo, że przetarg wygra ponownie Asseco Poland. Nic dziwnego, bo firma doskonale zna stworzony przez siebie system i jest gotowa do jego dalszej obsługi. Zadecydowały jednak pieniądze, bo oferta Comarchu była znaczącą niższa. Dla ZUS okazało się to wystarczającym argumentem, by przekazać firmie zarządzanie systemem.

źródło: Puls Biznesu
Trwa ładowanie komentarzy...