Bajerancki gadżet trafia do sklepów. Jest dwa razy tańszy od produktów konkurencji i pomoże ci odetchnąć pełną piersią

Xiaomi Mi Air Purifier 2 to jeden z najlepszych i najtańszych na rynku oczyszczaczy powietrza
Xiaomi Mi Air Purifier 2 to jeden z najlepszych i najtańszych na rynku oczyszczaczy powietrza mat. prasowe
To praktycznie najtańszy, a jednocześnie jeden z najlepszych domowych oczyszczaczy powietrza na świecie. Niedawno trafił do oficjalnej dystrybucji w Polsce. Szybko i skutecznie oczyszcza powietrze w domu, zarówno z zanieczyszczeń, jak i nieprzyjemnych zapachów. Na dodatek można nim sterować za pomocą aplikacji, z dowolnego miejsca na świecie. A kosztuje tyle, co przeciętny smartfon.

Zastanawialiście się nad prezentami gwiazdkowymi? Założę się, że tak. Niełatwo wybrać coś, co będzie fajnym gadżetem, a z drugiej strony będzie czymś praktycznym. Z pomocą przychodzi firma Xiaomi, która lada dzień wypuszcza na rynek serię całkiem nowych urządzeń, które mogą z powodzeniem stanąć pod choinką. Co więcej, gadżet, który wam polecamy, jest nie tylko ładny, ale pomoże także poradzić sobie z zanieczyszczeniami powietrza. A jak wiadomo, zima to czas, gdy smog spowija nie tylko nasze ulice, ale też wdziera się do naszych mieszkań. Mowa o oczyszczaczu powietrza całkiem nowej generacji.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 37 metrów kwadratowych, więc można go wstawić w zasadzie w każdym pokoju, również dziecięcym, czy sypialni. Będzie też świetnie prezentował się pod choinką, ze względu na bardzo ciekawy design.

Jego wydajność to 330 m sześciennych powietrza na godzinę w trybie standardowym (w Super Powerful przetoczy przez siebie nawet 388 metrów). Oczyszczacz jest przy tym energooszczędny, w normalnym trybie pobiera 4,8 W, w ekonomicznym – zaledwie 1,5 W. To oznacza, że zużywa tyle energii, co drukarka w trybie stand-by. Podobne urządzenie zużywają dwa, a nawet trzy razy więcej energii. Oznacza to, spore oszczędności na rachunkach za prąd.


Mi Air Purifier 2 może też pracować w trybie wydajnym, który przeznaczony jest do krótkiej pracy i wymaga zużycia 31 W, ale powietrze w pokoju o powierzchni 21 metrów zostanie oczyszczone w 10 minut. I tylko podczas tego zadania oczyszczacz nieco hałasuje, w trybie nocnym jego praca jest praktycznie niesłyszalna. Może stać metr od łóżka i nie przeszkodzi w spaniu.
W stylowej obudowie zamknięty jest cichy i wydajny silnik oraz trójwarstwowy filtr. Pierwsza warstwa zatrzymuje kurz, włosy czy zwierzęcą sierść. Druga zatrzymuje 99,99 proc. pyłków roślinnych, 99,7 proc. pyłów zawieszonych PM 2.5, 99,5 proc. pyłów PM 0.5 i 99,3 proc. pyłów PM 0.3. To bardzo istotny parametr, bo im drobniejsze pyły zawieszone, tym bardziej szkodzą naszemu zdrowiu, a dla oka są po prostu niewidoczne.
Pozostaje jeszcze trzecia warstwa z aktywnym węglem, która wychwytuje i neutralizuje formaldehydy, amoniak i siarkowodór. Filtr wystarczy na 3-6 miesięcy pracy. O konieczności jego wymiany powiadomi nas migająca dioda oraz aplikacja na smartfona. Sam filtr wymienia się dosłownie w kilka sekund.

Obsługa oczyszczacza jest dziecinnie prosta. Ma jedynie kilka diod i jeden przycisk. Więcej opcji znajdziemy w aplikacji, która pozwala na badanie stanu powietrza w domu, przełączanie trybów i informuje o stanie urządzenia.

Wszystko to jest zamknięte w prostej, kompaktowej (52x24x24 cm) obudowie z 5732 otworkami. Xiaomi Mi Air Purifier 2 waży 4,8 kilograma.

Co ciekawe, ten produkt chwalą w zasadzie wszyscy użytkownicy, trudno znaleźć jakąkolwiek negatywną opinię na jego temat. Znam osoby, które były tak zadowolone z oczyszczacza Xiaomi, że kupiły sobie następny.
Jest świetny dla alergików, właścicieli zwierząt czy rodzin z dziećmi. Tak naprawdę przyda się każdemu, kto choć odrobinę przejmuje się wszechobecnym smogiem i groźnymi dla zdrowia zanieczyszczeniami. Uwaga – pamiętajcie o tym, że pierwszy filtr zatrzymuje kurz, sierść i włosy, ale Mi Air Purifier 2 to nie odkurzacz i kurzu z półek nie zbierze. Wyłapuje tylko to, co lata w powietrzu.

A wspomniana na początku cena? Większość oczyszczaczy powietrza kosztuje przynajmniej 1200 – 1500 złotych. Za Mi Air Purifier 2 wystarczy zapłacić 849 złotych.
Trwa ładowanie komentarzy...