Wykonał słynną tapetę dla Windowsa. Teraz powraca z zupełnie nowym projektem, który ucieszy posiadaczy smartfonów

Chuck O'Rear przygotował trzy nowe tapety
Chuck O'Rear przygotował trzy nowe tapety Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?time_continue=16&v=b414uFIR5RM i en.wikipedia.org/wiki/Bliss_(image)
Chuck O'Rear stworzył najsłynniejszą tapetę dla Windowsa – „Bliss”. Wita nas ona zaraz po pierwszym uruchomieniu komputera z system Windows XP. Słynna tapeta okazała się na tyle ładna, że użytkownicy niejednokrotnie pozostawiali ją na pulpicie.

Były fotograf National Geographic powiedział pewnego razu, że zdjęcie wykonał w styczniu 2002 r. lub 2003 r. Pamięć zawiodła teraz już ponad 70-letniego fotografa, bo Windows XP zadebiutował w 2001 r., a samo zdjęcie zatytułowane „Bliss” zostało zrobione jeszcze w 1996 r. Microsoft odkupił licencję na korzystanie ze zdjęcia w 2000 r.

Zdjęcie zostało wykonane w Sonoma, w Północnej Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Fotografia powstała przypadkiem. O'Rear był akurat w drodze do swojej dziewczyny, kiedy zobaczył idylliczny krajobraz, co skłoniło go do zrobienia zdjęcia. Dawniej tło Windowsa oferowało tylko jednolity kolor lub logo systemu.

Popularność tapety Windowsa jest od lat tak duża, że słynny fotograf został poproszony o udział w kolejnym projekcie. Zlecenie otrzymał od jednego z największych przewoźników lotniczych.

Chodzi o pomysł Lufthansy. Linia lotnicza przygotowała projekt „New Angles of America”, w który będzie hołdem dla amerykańskiej przyrody. W jego ramach O'Rear przygotował trzy nowe tapety, które powstały na potrzeby użytkowników smartfonów.

Pierwsze zdjęcie powstało na szlaku White Pocket w stanie Arizona, z kolei drugie przy szczytach Marron Bells w Aspen, trzecie – w kanionie Peek-a-boo Slot w stanie Utah.

Zdjęcia są do pobrania z tej strony.

źródło: BoredPanda
Trwa ładowanie komentarzy...