To chyba największa wpadka Apple. Najnowszego iPhone'a X składali uczniowie, pracowali bez wytchnienia

Uczniowie składali pod przymusem w fabryce Foxconn modele iPhone'a X
Uczniowie składali pod przymusem w fabryce Foxconn modele iPhone'a X fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=OgIQz68Lo8Q
Uczniowie szkoły zawodowej twierdzą, że przez 11 godzin dziennie pracowali pod przymusem w pobliskiej fabryce należącej do Foxconn. Na jej miejscu składali modele iPhone'a X. Wszystko w ramach stażu na kierunku kolejowym. Było to niezgodne z prawem, ponadto wewnętrzna polityka Foxconn nie zezwala na pracę dzieci i młodzieży powyżej 40 godz. tygodniowo.

Trzymiesięczny okres oddelegowania do fabryki był traktowany jako praktyki zawodowe, które są niezbędne do ukończenia szkoły. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia ze składaniem iPhonów, które ma raczej niewiele wspólnego z kierunkiem kolejowym. Liczba uczniów, którzy przymusowo pracowali przy składaniu smartfonów sięga ponad 3 tys.

Jedna z uczennic zdradziła, że jej praktyka polegała na składaniu ponad 1 tys. aparatów dziennie do iPhone'ów X, co nie miało związku z pobieraną przez nią nauką. Uczniowie twierdzą, że byli zmuszeni do pracy w fabryce.

Apple twierdzi jednak nieco inaczej. Gigant przekonuje, że zdaje sobie sprawę z problemu i przyznaje, że część uczniów była obciążona niezgodnymi z prawem nadgodzinami. Dodaje jednak, że nikt nie był przymuszany do pracy i otrzymał godziwe wynagrodzenie.

Foxconn jest największym i najważniejszym kontrahentem Apple, produkującym urządzenia giganta.

źródło: ITHardware
Trwa ładowanie komentarzy...