Możemy się od nich uczyć. Zamiast zachowywać się jak dzicz, pokazali klasę podczas "Czarnego Piątku"

"Czarny Piątek" potrafi wywołać w ludziach dzikie instynkty
"Czarny Piątek" potrafi wywołać w ludziach dzikie instynkty Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=D1BfIf-vbjc
Tylko 4 osoby na 10 uważają, że pieniądze nadają życiu sens, a połowa jest przekonana, że byliby szczęśliwsi, gdyby rzadziej robili zakupy – tak wynika z najnowszego badania, które przeprowadziła globalna sieć Havas. Finowie doskonale o tym wiedzą. Dobrze obrazuje to film, na którym widać, jak zdrowo podchodzą do „Czarnego Piątku”.

To właśnie w Finlandii żyją jedni z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Przemawiają za tym liczne rankingi, które są przygotowywane na zlecenie ONZ czy Unii Europejskiej. Na liście pięciu najszczęśliwszych krajów świata, oprócz Norwegii i Danii, znalazły się kolejno Islandia, Szwajcaria i Finlandia.
Skandynawowie są zadowoleni nie tylko z gospodarki i polityków, ale i demokracji, służby zdrowia i edukacji. Nikt nie wydaje tu niepotrzebnie pieniędzy – to edukacja, a nie budowanie świątyń czy autostrad są kluczowe dla rozwoju społeczeństwa, podaje WP Turystyka.

Konsumenci z Finlandii nie biegają za promocjami i często ograniczają zakupy do najważniejszych potrzeb. Prawie nikt tam nie jeździ Lamborghini czy Ferrari.

Efekt? W Finlandii w „Czarny Piątek” nie dochodzi do przepychanek w sklepach czy bójek o przeceniony towar. Finowie stoją kulturalnie w kolejkach do kas – jedna osoba za drugą. Widać to na filmie z ubiegłorocznego „Czarnego Piątku”, który opublikowano w serwisie YouTube. W Polsce, ale i wielu innych krajach na dużych promocjach dochodzi wręcz do dantejskich scen. Nie brak przepychania się, wyrywania sobie towaru z rąk (Tesco w Przemyślu), ludzi, którzy w biegu po nowy telewizor przewracają się jeden na drugiego. Dochodzi nawet do rękoczynów.

źródło: WP Turystyka
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.