Zzielenieją z zazdrości. W Polsce powstaje supernowoczesne osiedle, jakiego świat jeszcze nie widział

Kampus Nowych Technologii zaoferuje szereg atrakcji
Kampus Nowych Technologii zaoferuje szereg atrakcji Fot. mat. prasowe
Za dwa lata w Polsce pojawi się futurystyczny Kampus Nowych Technologii, który będzie największym w Europie kompleksem tzw. żywych laboratoriów. Projekt dostał właśnie duże wsparcie z Unii Europejskiej.

Rośliny klimatyzujące pomieszczenia, oświetlenie dostosowujące się do zwyczajów lokatorów mieszkania. Ponadto, wentylacja, która automatycznie dopasowuje temperaturę do naszego samopoczucia czy przedszkole, w którym czujniki monitorują poziom bakterii i sygnalizują to rodzicom, to tylko niektóre z ułatwień.

Kompleks obejmie kilkanaście budynków i przestrzenie publiczne. Łączna powierzchnia użytkowa projektu liczy ponad 300 tys. m. kw. Będzie to, jak kawałek prawdziwego miasta na miarę XXI wieku. Na tym rozległym obszarze sprawdzimy, jak funkcjonują tzw. technologie smart living.

Instytucją odpowiedzialną za przedsięwzięcie jest Politechnika Warszawska, a jego operator to firma Pro Development. Obiekt powstaje w sąsiedztwie warszawskiego Pola Mokotowskiego. Otwarcie zostało zaplanowane na 2020 r.

– Kampus Nowych Technologii to milowy krok w realizacji polityki przekształcenia Politechniki Warszawskiej w uniwersytet badawczy zgodnie z programem „uczelnia 2.0” – wyjaśnia Łukasz Madej z Pro Development, firmy która jest partnerem biznesowym przedsięwzięcia.


Stworzenie futurystycznego kampusu to koszt sięgający ok. 140 mln zł.
Trwa ładowanie komentarzy...