Black Friday = Wielka Ściema. W morzu spektakularnych promocji znalazło się niewiele prawdziwych okazji

Nie wszystkie promocje z okazji Black Friday były realne, część była tylko marketingowym trikiem.
Nie wszystkie promocje z okazji Black Friday były realne, część była tylko marketingowym trikiem. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Choć do sklepów ruszył tłum klientów, to cała gorączka związana z Black Friday może być jedną wielką iluzją. Przedstawiciele porównywarki cen szpiegomat.pl przyjrzeli się cenom wybranych produktów i znaleźli zaskakująco niewiele różnic w stosunku do tego, co w sklepach możemy znaleźć na co dzień.

Do walki o portfel klienta ruszyły w Czarny Piątek niemal wszystkie szanujące się sieci handlowe, bez względu na swój profil i charakter produktów. Po przyjrzeniu się ich ofertom analitycy szpiegomat.pl doszli do wniosku, że w przypadku artykułów takich jak aparat Nikon D5300 w sklepie morele.net czy telewizor LG w kajt24.pl cena nie zmieniła się ani o złotówkę. Ba, słuchawki JBL w sklepie sferia wręcz podrożały. Z drugiej jednak strony, pojawiły się rzeczywiście oferty z rabatem – m.in. na konsole PS4 czy słuchawki Sennheiser.

Cóż, Black Friday i inne tego typu okazje, to po prostu szansa na przewietrzenie półek – twierdzą specjaliści szpiegomat.pl. I na całkiem niezły zarobek, bowiem w USA – przynajmniej według obiegowej opinii – w ciągu kilku dni pod koniec listopada jest szansa zarobić więcej niż przez resztę roku.

Nad Wisłą też zresztą to wzmożenie widać. W Czarny Piątek strony sklepów w sieci odwiedziło 5,3 mln osób, czyli co piąty polski internauta. W Cyber Monday było to 4,7 mln ludzi. Ruch w polskim e-commerce rośnie więc w tych dniach o 20-25 proc. Czy przekłada się to na sprzedaż – nie wiadomo. Ale można przypuszczać, że nikt nie jest na tej nowej świeckiej tradycji stratny. Inaczej by się ona nie przyjęła.


źródło: dlahandlu.pl
Trwa ładowanie komentarzy...