Apple idzie na historyczny rekord. Marka iPhone nigdy nie była tak potężna

iPhone X cieszy się ogromną popularnością, a Apple idzie na nowy rekord
iPhone X cieszy się ogromną popularnością, a Apple idzie na nowy rekord Fot. YouTube
Apple idzie na historyczny rekord, bo na rynek ma trafić niemal 89 mln iPhone'ów ogółem. Duża w tym zasługa iPhone'a X, który – mimo zaporowej ceny – sprzedaje się świetnie. To szczytowy wynik w dziesięcioletniej historii marki.

Zgodnie z prognozą IHS Markit – 85 proc. jej klientów stanowią przedsiębiorstwa z listy Fortune 500 – w czwartym kwartale 2017 r. Apple dostarczy 88,8 milionów iPhone'ów. Jeśli szacunki się potwierdzą, będzie to historyczny rekord tej marki. Dla porównania, najlepszym dotąd kwartałem pod tym względem były pierwsze trzy miesiące 2017 r., kiedy na rynek trafiło 78,29 mln iPhone'ów.

W USA pierwsze trzy tygodnie sprzedaży iPhone'a X wypadły nadzwyczaj dobrze. Gorzej w pierwszych tygodniach sprzedawał się iPhone 8 i 7 Plus. Jedynie iPhone 7 cieszył się na samym początku większym zainteresowaniem, informuje portal 9to5Mac.

Po czwartym kwartale fiskalnym (trzecim kalendarzowym) wiadomo, że w 2017 r. Apple osiągnęło przychód na poziomie 52,6 mld dol., co daje wzrost rok do roku o 12 proc., zysk operacyjny wyniósł z kolei 13,1 mld dol., a zysk netto – 10,7 mld dol. W tym czasie sprzedano aż 46,7 mln sztuk iPhone'ów – wzrost o 2 proc.

źródła: Digitimes, 9to5Mac
Trwa ładowanie komentarzy...