Szał na giełdzie. Po niespodziewanej decyzji Cyfrowego Polsatu akcje Netii wystrzeliły

Fot. Jerzy Gumowski / Agencja Gazeta
Inwestorzy wydają się zadowoleni decyzją przejęcia Netii, jaką podjął Cyfrowy Polsat. Kurs telekomunikacyjnej spółki wystrzelił po otwarciu wtorkowej sesji. Już w ciągu kilku minut ich wartość wzrosła do niemal 30 proc., by później wrócić do pułapu wciąż przekraczającego 20 proc.

Netia ma obecnie najszybciej drożejące akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu 30 minut od rozpoczęcia wtorkowej sesji kupiono papiery o łącznej wartości prawie 5 mln zł, po godzinie obroty na akcjach Netii przebijały już pułap 6,5 mln zł. Na ten moment jedna akacja kosztuje 5,17 zł (plus 21,93 proc.). Oznacza to wzrost wartości Netii o ponad 400 mln zł.

Cyfrowy Polsat poinformował, że złożył zlecenia zakupu pakietu 32 proc. akcji Netii. Zobowiązuje się do zapłacenia za nie 638,8 mln zł – oznacza to wycenę jednej akcji na poziomie 5,77 zł.

– Przedstawimy cenę sprzedaży dla pozostałych akcjonariuszy w momencie, gdy ogłosimy wezwanie – odpowiada agencji PAP Zygmunt-Solorz-Żak na pytanie, czy cena w wezwaniu wyniesie także 5,77 zł za akcję.

Nie tylko Netia rosła na giełdzie po zaskakującym ogłoszeniu Cyfrowego Polsatu. Akcje kontrolowanej przez Zbigniewa Jakubasa Mennicy Polskiej skoczyły o ponad 8 proc., Cyfrowego Polsatu zaś o ok. 4,5 proc.

Zarząd Cyfrowego Polsatu informuje, że ogłoszenie wezwania nastąpi „tak szybko jak to możliwe”. Realizacja planowanego wezwania do 66 proc. jest uwarunkowana m.in. uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pozytywne zakończenie wezwania miałoby nastąpić w pierwszym kwartale 2018 r.

Więcej na temat przejęcia Netii przez Cyfrowy Polsat piszemy tutaj.

źródło: PAP Biznes
Trwa ładowanie komentarzy...