Petru nie zostawia suchej nitki na Morawieckim. "To hochsztapler ekonomiczny, który mami nas projektami"

Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Rzecznik PiS Beata Mazurek zdradziła, że pojawiła się propozycja kandydatury Morawieckiego na premiera. Decyzji jednak jeszcze nie ma – czekamy na to, co zrobi Komitet Polityczny PiS. Tymczasem na temat Morawieckiego w niewybrednych słowach wypowiedział się Ryszard Petru.

Mateusz Morawiecki to hochsztapler ekonomiczny, który mami nas wielkimi projektami, których nie będzie realizował – twierdzi w rozmowie z TVN24 BiS Ryszard Petru.

– To jest człowiek, który jest znany z takiej fantastyki gospodarczej (...) to jest osoba, która nas mami takimi wielkimi projektami gospodarczymi: elektryczne samochody, wielki port lotniczy, kosmos też. Ale wiemy, że nic z tych rzeczy się nie wydarzy w perspektywie najbliższych lat i to jest takie mamienie Polaków. Przecież to jest osoba, za której rządów, Polska bardzo się zadłużyła – dodaje.

Wyjaśnia ponadto, że nie byłoby większej różnicy dla Polski, gdyby premierem został Morawiecki. Petru przekonuje, że najważniejsze decyzje i tak będzie podejmował Jarosław Kaczyński, prezes PiS – zarówno w zakresie kwestii relacji z Unią Europejską, wymiaru sądownictwa czy ordynacji wyborczej.

Na koniec Petru wbija kolejną szpilę, twierdząc, że nie mam mowy o żadnym uszczelnianiu podatku VAT, którym tak często chwali się wicepremier. – Jest przetrzymanie VAT, a nie uszczelnienie, bo nie ma żadnego działania, aby zlikwidować słupy VAT-owskie – podsumowuje.


źródło: TVN24 BiS
Trwa ładowanie komentarzy...