Wystarczy mały błąd, a wyczyszczą ci konto do zera. Duży polski bank ostrzega przed atakiem hakerów

Alior Bank uległ atakowi hakerskiemu
Alior Bank uległ atakowi hakerskiemu Fot. Agencja Gazeta
Banki stają przed coraz większymi zagrożeniami ze strony cyberprzestępców. Tym razem ofiarą cyberataku stał się Alior Bank.

Oszuści wysyłają na adresy e-mailowe klientów wiadomości, które sugerują włamanie na konto lub jego zablokowanie.

– Wczoraj w godzinach wieczornych odebraliśmy odebrał ok. 30 zgłoszeń od klientów, którzy otrzymali korespondencję, której nadawcy podszywali się pod bank – mówi w rozmowie z INN:Poland Joanna Nagierska, rzecznik prasowy Alior Banku.

W fałszywej korespondencji czytamy o włamaniu na konto lub jego zablokowaniu. Aby się przed tym ustrzec, musimy kliknąć na link, który miałby być odnośnikiem do resetowania hasła. Jest to oczywiście pułapka, która może doprowadzić do wyczyszczenia naszego konta.
Wówczas przechodzimy na fałszywą stronę banku, gdzie nieopatrznie podajemy dane logowania i często kody jednorazowe do potwierdzenia operacji. Nasze dane trafiają do oszustów, którzy mogą w ten sposób wyczyścić do zera nasze konta.

Alior Bank przestrzega, że musimy być szczególne wyczuleni na wiadomości, które zawierają tytuł „Weryfikacja konta Alior Bank wymagana" albo „Alior Bank problem z twoim kontem”.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.