Warszawiacy cierpliwie czekali, aż rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Srogo się rozczarowali, news okazał się fałszywy

W lokalnych portalach internetowych pojawiła się informacja, że 2. grudnia o godz. 17.00 na Placu Zamkowym pojawi się świąteczna iluminacja. Była to wiadomość nieprawdziwa. Warszawiacy czekali na próżno.
W lokalnych portalach internetowych pojawiła się informacja, że 2. grudnia o godz. 17.00 na Placu Zamkowym pojawi się świąteczna iluminacja. Była to wiadomość nieprawdziwa. Warszawiacy czekali na próżno. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
W lokalnych portalach internetowych pojawiła się informacja, że 2. grudnia o godz. 17.00 na Placu Zamkowym pojawi się świąteczna iluminacja. Okazało się, że była to nieprawdziwa wiadomość, a rozczarowani warszawiacy rozeszli się do domów - informuje portal Mieszkaniec Targówka.

Oficjalny komunikat miasta zawierał bowiem inną datę – 9. grudnia. Tysiące mieszkańców Warszawy stało cierpliwie w oczekiwaniu, licząc na to, że za chwilę zaświeci się choinka. Nic takiego nie nastąpiło, więc rozczarowany tłum rozszedł się do domów. Sytuacja ta pokazuje, jaką siłę oddziaływania ma niesprawdzona informacja puszczona w obieg.

Iluminacje będą miały miejsce, ale jeszcze nie teraz. W Warszawie najwięcej świątecznych ozdób zobaczymy w obrębie Traktu Królewskiego – od Placu Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu i ul. Agrykoli. Światłem rozbłyśnie też m.in. Stare i Nowe Miasto.

Na świąteczne iluminacje złoży się też kilkanaście wolnostojących instalacji świetlnych. Największą będzie 27-metrowa choinka, która rozbłyśnie na Placu Zamkowym. Nie zabraknie też „Śnieżnego Planetarium”, „Albumu Zimowej Warszawy”, „Przez Świetliste Bramy do Nowego Światu” czy „W Krainie Lodu” na Placu Wileńskim.


źródło: Mieszkaniec Targówka
Trwa ładowanie komentarzy...