Firmy Kulczyków podpisały specjalne porozumienie. Zobowiązały się przestrzegać paru konkretnych zasad

11 spółek z Grupy Kulczyk Investments przystąpiło do Programu Etycznego Global Compact Poland.
11 spółek z Grupy Kulczyk Investments przystąpiło do Programu Etycznego Global Compact Poland. Fot. Materiały prasowe
Nie ma chyba w Polsce człowieka, który nie słyszałby o rodzinie i biznesie Kulczyków. W skład gigantycznej Grupy wchodzi 11 spółek i wszystkie z nich podpisały na początku grudnia specjalne porozumienie. Firmy przystąpiły tym samym do Programu Etycznego Global Compact Poland, który opiera się na przestrzeganiu zasad etycznych i zrównoważonym rozwoju.

Standard został wypracowany przez Global Compact Poland i jej partnerów biznesowych. To inicjatywa, która została zainicjowana przez Sekretarza Generalnego ONZ. Kofi Annan przed wielu laty zaapelował do przedstawicieli biznesu na całym świecie, żeby zawsze w swojej działalności kierowali się fundamentalnymi zasadami z zakresu praw człowieka, standardów pracy i środowiska naturalnego.

O jakich 11 spółkach mowa? Niektóre z nich na pewno kojarzycie.

– Autostrada Wielkopolska S.A.,
– Autostrada Wielkopolska II S.A.,
– Autostrada Eksploatacja S.A.,
– Polenergia S.A.,
– Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o.,
– CIECH S.A.,
– CIECH Pianki,
– CIECH Sarzyna
– CIECH Vitrosilicon,
– CIECH Soda Polska
– CIECH Soda Romania,

To po raz pierwszy, gdy w Grupie Kulczyk Investments doszło do takiego działania. Fundacja Kulczyk Foundation przystąpiła do programu już w zeszłym roku i założyła sobie, że w przyszłości firmy powiązane z nazwiskiem Kulczyk będą tam szerzej obecne.

– Nie zapominamy, że najważniejszy jest człowiek. Dlatego dla Grupy Kulczyk Investments tak istotna jest etyka biznesowa, która na stałe wpisana jest w naszą strategię inwestycyjną i codzienną pracę. Nie wyobrażam sobie, aby można było cokolwiek tworzyć bez wsparcia wspólnie zaangażowanych osób i poszanowania praw oraz potrzeb człowieka – mówiła Dominika Kulczyk, prezes Fundacji, która sama włącza się także w działania grupy roboczej zajmującej się równością i różnorodnością w miejscu pracy.
12 grudnia odbędzie się konferencja „Standardy Etyczne i Prawa Kobie w biznesie”, która będzie podsumowaniem tegorocznych działań programu „Biznes i prawa człowieka – Standard Etyki w Polsce”.
Trwa ładowanie komentarzy...