Polacy tworzą produkt, który odeśle trenerów personalnych na bruk. To zaawansowana i wygodna technologia

Wygląda na to, że koszulka będzie w stanie zastąpić trenera personalnego
Wygląda na to, że koszulka będzie w stanie zastąpić trenera personalnego Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=jQcGXGf1-TU
Korzystanie z pomocy trenera personalnego wiąże się często z wysokimi kosztami. Polacy tworzą więc ciekawą alternatywę.

Senshell jest koszulką dla biegaczy, ale nie taką zwykłą. Dołączone do niej czujniki rejestrują, jak radzimy sobie podczas biegu. Dane przesyłane są do aplikacji, dzięki której będziemy mogli zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji. To jednak jeszcze nie wszystko, bo system okazuje się na tyle zaawansowany, że zaoferuje nam też trenerskie wskazówki, informuje Spider's Web.

Za Senshell odpowiada czwórka programistów i elektroników z Polski. Dzięki ich koszulce będziemy wiedzieć, czy podczas biegu mamy właściwą postawę, odczytamy puls, a nawet naszą lokalizację. Wszystkie dane są przesyłane do aplikacji, która przygotowuje dla nas szereg porad trenerskich. W efekcie możemy nie tylko zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji, ale i poprawić jakość naszego biegania.

Przy tworzeniu takiego produktu konieczna jest jednak konsultacja ze specjalistami. Inaczej trudno mówić o zadowalającym efekcie. – Trenerzy i fizjoterapeuci pomogą nam przenieść swoje doświadczenia do aplikacji. Wszystko po to, by koszulka mogła obserwować biegacza w taki sposób, jak robiłby to trener personalny stojący tuż obok. Cały czas szukamy partnera, który pomógłby nam zaprojektować i uszyć samą koszulkę – mówi SW Dariusz Wojciechowski, współtwórca Senshell.


Ekipa pracuje w Samsung Inkubator w Rzeszowie. Przygotowuje właśnie czwartą generację koszulki, która będzie w stanie zastąpić trenera personalnego.

źródło: Spider's Web
Trwa ładowanie komentarzy...