Microsoft odświeża swoją kultową aplikację. Będzie dużo wygodniej

Skype to jeden z najbardziej popularnych komunikatorów na świecie. Według badań agencji We Are Social w 2016 roku korzystał z niego co 10. Polak
Skype to jeden z najbardziej popularnych komunikatorów na świecie. Według badań agencji We Are Social w 2016 roku korzystał z niego co 10. Polak 123rf.com/Dzmitry Kliapitski/zdjęcie seryjne
Skype to jeden z najbardziej popularnych komunikatorów na świecie. Według badań agencji We Are Social w 2016 roku korzystał z niego co 10. Polak. Teraz Microsoft zdecydował się wypuścić aktualizację na Androida, która ma im wszystkim znacząco ułatwić życie.

W grudniu tego roku Microsoft zaktualizował aplikację w wersji dla iOS. Wraz z nią użytkownicy dostali nowy interfejs i wsparcie dla wyświetlacza iPhone'a X. Teraz Amerykanie dorzucili do tego aktualizację dla posiadaczy Androida.

Co się zmieni? Interfejs został zaprojektowany zgodnie ze święcącym ostatnio triumfy Material Design, czyli stworzony przez Google prosty i czytelny styl graficzny, który dopasowuje się do różnych rozdzielczości ekranu.

Do aplikacji wróci przycisk FAB (Floating Action Button), dzięki któremu będziemy mieli szybki dostęp do kluczowych funkcji programu. W Skypie pojawi się także funkcja SuperComposer. Po naciśnięciu przycisku „Compose” na ekranie wyskoczy nam lista ostatnich kontaktów i dostęp do takich opcji jak dodanie nowego kontaktu albo stworzenie nowej grupy. Aktualizacje obejmie również nagłówek i ikonkę wyszukiwania.

Aplikację można pobrać z oficjalnego sklepu Google Play.

źródło: Komputer Świat
Trwa ładowanie komentarzy...