Kultowy warszawski lokal może zostać zamknięty. Przetrwał Gomułkę, wykończy go droga rowerowa

Rurki z Wiatraka, czyli znany wśród warszawiaków lokal z Grochowa, może zostać zamknięty w ciągu kilku najbliższych lat. facebook.com/Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna
Rurki z Wiatraka, czyli znany wśród warszawiaków lokal z Grochowa, może zostać zamknięty. Wiele wskazuje na to, że przypadającą na przyszły rok 60. rocznica działalności, będzie jedną z ostatnich – miasto przymierza się bowiem do budowy obwodnicy Śródmiejskiej, a w miejscu pawilonów chce poprowadzić ścieżkę rowerową i chodnik.

Rurki z Wiatraka to lokal, który funkcjonuje przy rondzie Wiatraczna od 1957 roku i od tego czasu produkuje rurki ze śmietaną, wykorzystując tę samą, niezmienną recepturę i technologię. Mimo niechętnego nastawienia władz, zdołał przetrwać cały okres PRL-u i doczekał kilku rocznic odzyskania suwerenności. Jego obecny właściciel jest jednak daleki od optymizmu.

– Uczestniczyliśmy ostatnio w konsultacjach społecznych dotyczących planowanej budowy obwodnicy Grochowa. Widzieliśmy plany, rozmawialiśmy z urzędnikami, to było bardzo ważne spotkanie. Faktem jest, że pawilon przeszkadza w zbudowaniu.... ścieżki rowerowej i chodnika. Cóż, przykro nam, że niemalże 60 lat historii Rurek niewiele widać znaczy – napisał na oficjalnym profilu na Facebooku właściciel Piotr Przewłocki.

Spadkobierca lokalu na Grochowie podkreśla jednak, że została jeszcze chwila czasu. Rozpoczęcie prac zaplanowano bowiem na 2020 rok, a projekt budowy obwodnicy Śródmiejskiej jest we wstępnej fazie i może jeszcze ulec zmianie.

Przewłocki podkreśla jednak, że w przypadku, gdyby plany zostały utrzymane, dla jego biznesu będzie to oznaczało definitywny koniec. – Przy obecnych kosztach funkcjonujemy z miesiąca na miesiąc. Nie stać nas, by wytrzymać okres przejściowy między zamknięciem dotychczasowego miejsca i otwarcia nowego (a do tego remont adaptacyjny) – podsumował.

Drodzy! W przyszłym roku będziemy obchodzić okrągły jubileusz, ponieważ nasza cukiernia będzie miała sześćdziesiąte...

Opublikowany przez Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna na 15 grudnia 2017
Trwa ładowanie komentarzy...