Potężny wirus, który wykańcza smartfony. Niszczy baterię, a nawet deformuje obudowę

Loapi atakuje smartfony z Androidem
Loapi atakuje smartfony z Androidem Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Wirus o nazwie Loapi atakuje smartfony z Androidem. Nie dochodzi jednak jedynie do zwykłego zainfekowania telefonu. Szkodliwe oprogramowanie jest w stanie na tyle obciążyć telefon, by doszło do jego fizycznego uszkodzenia.

Loapi jest pomysłowo zbudowany. Skonstruowano go tak, że dostosowuje swoje działania do określonego celu cyberprzestępców, informuje The Register. Czym to może grozić? Możemy spodziewać się całej masy niechcianych wyświetleń i reklam, a ponadto pozyskiwania w tle kryptowalut, które może bardzo obciążyć smartfona.

Jeszcze inną możliwością jest zdalna przeprowadzenie z urządzenia ataku DDoS. Polega on na tym, że z wielu urządzeń wchodzi się na daną stronę, by uniemożliwić jej działanie.

Oprogramowanie było testowane przez badaczy. W tracie eksperymentu intensywnie wykorzystywano zasoby urządzenia, co spowodowało, że bateria uległa uszkodzeniu, zaś obudowa deformacji.

O zainfekowanie wirusem mogą obawiać się użytkownicy, którzy odwiedzają wybrane strony dla dorosłych i instalują oprogramowanie z niezweryfikowanych źródeł. Chodzi przede wszystkim o niesprawdzone programy antywirusowe.

źródło: The Register
Trwa ładowanie komentarzy...