Szczecińska firma odnosi sukces za sukcesem, ale nie pomyślała o jednym szczególe. Teraz kaja się przed konkurencją

Firma Hayka ze Szczecina powstała w 2015 roku, ale na swoim koncie ma już pierwsze międzynarodowe sukcesy
Firma Hayka ze Szczecina powstała w 2015 roku, ale na swoim koncie ma już pierwsze międzynarodowe sukcesy facebook.com/Hayka
Firma Hayka ze Szczecina powstała w 2015 roku, ale na swoim koncie ma już pierwsze międzynarodowe sukcesy. Nie umknęło to jednak uwadze zagranicznej konkurencji. Koncern HAY wytknął Polakom, że nazwy obu przedsiębiorstw są do siebie zbyt podobne.

Hayka to firma produkująca pościel imitującą słomę. Na rynku funkcjonuje niecałe 3 lata, ale w ostatnim czasie jej działalność nabrała znacznego rozpędu. Szczecinianie zdobyli niedawno wyróżnienie w prestiżowym konkursie European Product Design Award 2017 i otworzyli w swoim mieście pierwszy showroom. Firma nawiązała również współpracę z amerykańską spółką Tempur, dla której stworzyła autorski komplet pościeli. Dzięki temu o Polakach zrobiło się głośno, co zwróciło na nich oczy zagranicznych koncernów.

Dla szczecinian nie okazało się to do końca fortunne. Do drzwi Hayki zapukali przedstawiciele firmy...HAY, która zajmuje się m.in. produkcją mebli i akcesoriów do kuchni i sypialni. – Przedstawiciele HAY zgłosili się do nas twierdząc, że nazwy naszych brandów są do siebie niezwykle podobne, co, zdaniem Duńczyków, mogło doprowadzić do sytuacji, w której ich klienci mogą omyłkowo sięgnąć po nasze produkty – tłumaczyła „Głosowi Szczecińskiemu” Gosia Dziembaj, właścicielka Hayki.

Hayka uznała, że konfrontacja ze skandynawskim gigantem to zbyt ryzykowne posunięcie. Po wielomiesięcznych negocjacjach obie strony doszły do porozumienia. W jego wyniku od 1. stycznia 2018 roku Hayka straci swoją dotychczasową nazwę. Duńczycy pozwolili jej jednak zachować brand „Hayka” jako oznaczenie linii produktów do sypialni. Szczecinianie mają nadzieję, że taki zabieg spowoduje, że klienci będą wciąż kojarzyć ich markę.


źródło: GS24
Trwa ładowanie komentarzy...