Policja dopadła "nigeryjskiego księcia". Ma 67 lat, jest biały i jak na razie dostał 269 zarzutów

Aresztowany mężczyzna, Michael Neu, był mocno zaangażowany w wyłudzanie pieniędzy metodą „na nigeryjskiego księcia”.
Aresztowany mężczyzna, Michael Neu, był mocno zaangażowany w wyłudzanie pieniędzy metodą „na nigeryjskiego księcia”. Facebook.com / Slidell Police Department
W USA w ręce policji wpadł mężczyzna podejrzewany o organizację mailowych przekrętów na dużą skalę. Śledztwo trwało półtora roku i skończyło się postawieniem zarzutów o wyłudzenie tysięcy dolarów.

Prowadzący śledztwo są dość tajemniczy. Ze szczątkowych informacji wynika, że aresztowany mężczyzna, Michael Neu, był mocno zaangażowany w wyłudzanie pieniędzy metodą „na nigeryjskiego księcia”.

Sam sposób znany jest od kilkuset lat – ofiara dostaje list, w którym obiecuje się jej złote góry w zamian za drobną pomoc, no i niewielkie wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji.

W dobie internetu najsłynniejszym szablonem było i jest podszywanie się pod nigeryjskiego księcia, który w zamian za drobną pomoc w ucieczce z kraju lub wyprowadzeniu majątku, przekaże nam bajońskie sumy. I na takiej zasadzie – według śledczych – działał biznes Michaela Neu.

Policja unika na razie podawania sum, jakie mógł wyłudzić 67-latek. Wiadomo że skala przestępczego biznesu była duża, bo Neu współpracował z naciągaczami z Nigerii. To nie żart – część oszukanych osób faktycznie trafiała do tego kraju. Według FBI niektóre ofiary zostały zwabione do Nigerii, gdzie były trzymane wbrew ich woli i okradane.

źródło: Slidell Police Department
Trwa ładowanie komentarzy...