Kierowcy autobusów nie mogą już sprzedawać biletów. Internauci w euforii

Od 1 stycznia kierowcy warszawskich autobusów przestali sprzedawać bilety komunikacji miejskiej. ZTM
Od 1 stycznia kierowcy warszawskich autobusów przestali sprzedawać bilety komunikacji miejskiej. ZTM Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta
Od 1 stycznia kierowcy warszawskich autobusów przestali sprzedawać bilety komunikacji miejskiej. ZTM uznał, że sieć sprzedaży biletów jest już tak rozwinięta, że nie ma powodów, by pasażerowie zawracali głowę kierowcom.

W Warszawie bilety można dostać w jednym z 1500 kiosków, 720 automatach stacjonarnych i 1900 biletomatach umieszczonych wewnątrz środków komunikacji miejskiej.Co więcej, liczba tych ostatnich ma się jeszcze zwiększyć. Automaty są już obecne we wszystkich autobusach, docelowo mają się pojawić również we wszystkich tramwajach w Warszawie. Spółka Tramwaje Warszawskie ogłosiła już nawet stosowny przetarg.

ZTM uznał, że to wystarczy, handel biletami przez kierowców nie jest już potrzebny. Choć decyzja wiąże się z niewielkimi niedogodnościami, większość pasażerów wydaje się jednak z niej zadowolona.

- Nareszcie... Skończą się opóźnienia i rozpraszanie kierowcy. Bilety można kupić na tyle sposobów, że zawracanie tym głowy kierowcy to absurd – komentuje jeden z internautów.

- Setki kiosków, biletomaty, aplikacje, można kupić bilet na zapas, ale nieprzystosowane pierdoły już mają problem… - dorzuca inny.

Część komentujących zauważa jednak, że wyłączenie kierowców ze sprzedaży może spowodować pewne problemy, szczególnie w miejscowościach podwarszawskich, w których biletomatów jest jak na lekarstwo.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...