Apple nie wie już, co robić z pieniędzmi. Analitycy mówią, że kupi Netflixa

W ubiegłym roku Apple pochwalił się, że ma 250 mld dolarów w gotówce
W ubiegłym roku Apple pochwalił się, że ma 250 mld dolarów w gotówce Flickr.com
Analitycy firmy Citi Research spekulują, że Apple zastanawia się nad zainwestowaniem z Netxflixa. Ich zdaniem prawdopodobieństwo takiego przejęcia można ocenić na jakieś 40 proc. Wśród innych kandydatów wymieniają jeszcze m.in. Disneya i Electronic Arts.

Największe koncerny na świecie już dawno pod względem oszczędności pobiły państwa. Jedną z takich korporacji jest Apple – w ubiegłym roku gigant z Cupertino pochwalił się, że ma 250 mld dolarów w gotówce i innych płynnych aktywach. Rezerwy firmy rosną w oszałamiającym tempie – jeszcze w 2013 mowa była bowiem o 137 mld dolarów.Analitycy Citi Research przekonują, że części tych środków Amerykanie zechcą się lada chwila pozbyć. Sprzyja temu polityka administracji prezydenta Donalda Trumpa, który zachęca rodzime firmy do przenoszenia pieniędzy z powrotem do USA bez ponoszenia nadmiernych obciążeń podatkowych. Dzięki temu Apple będzie mógł sprowadzić swoje 220-mln dolarów zagranicznej rezerwy i wybrać się na większe zakupy w Stanach.

Wśród potencjalnych celów giganta z Cupertino eksperci wymieniają przede wszystkich Netflix – ich zdaniem na kupno internetowej wypożyczalni Apple będzie musiał wydać niespełna 1/3 swoich zamorskich oszczędności.

Na drugim miejscu, zdaniem analityków, jest Disney. Filmowy potentat przejął niedawno koncern 21st Century Fox, stając się w ten sposób niemal monopolistą w sektorze animacji. Szanse na to przejęcie eksperci oceniają na 25 proc. Na ich liście znalazły się również takie podmioty jak Tesla, Activision, Electronic Arts i Take-Two. Tutaj prawdopodobieństwo przejęcia jest jednak ocenianie w granicach 5-10 proc.

źródło: The Economic Times
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...