Oni naprawdę zwinęli ekran w rolkę. Przełomowy patent Samsunga

Opatentowany elastyczny panel wyświetlacza Samsunga może obracać się wokół głównego korpusu i jest chowany "w tubie".
Opatentowany elastyczny panel wyświetlacza Samsunga może obracać się wokół głównego korpusu i jest chowany "w tubie". Foto: YouTube.com / PHConcepts (screen)
Samsung opatentował właśnie zwijany wyświetlacz OLED. Jest zbudowany z elastycznego materiału i chowa się w metalowej rolce. Na niej zamontowany jest czytnik linii papilarnych, dzięki czemu ekran jest chroniony przed osobami niepowołanymi.

Sam ekran ma pod spodem zamontowane magnesy, które umożliwiają unieruchomienie go w pozycji rozłożonej.

Samsung opatentował kilka rodzajów obudowy – może mieć kształt cylindra lub przypominać kwadrat w przekroju poprzecznym. W obudowie znajdzie się także miejsce na akumulator zasilający urządzenie oraz inne podzespoły elektroniczne sterujące wyświetlaczem. Sam ekran działa w technologii OLED.
Pierwsze prototypy tego rodzaju elastycznych ekranów, Samsung pokazał już rok temu. Był to rolowany wyświetlacz OLED przekątnej 5,7 cala, grubości zaledwie 0,3 mm i wadze 5 gramów. Ten ekran może być wykorzystany jako elastyczny ekran smartfona. Była to raczej demonstracja możliwości technicznych tej koreańskiej firmy.

Niewykluczone, że teraz planuje wprowadzenie ich do produkcji seryjnej. Na razie poza tym, że Koreańczycy zdobyli odpowiedni patent, nie wiadomo nic o ich dalszych pomysłach na rozwój.

źródło: LetsGoDigital.com
Trwa ładowanie komentarzy...