Jeszcze więcej pieniędzy dla WOŚP. Ta firma znalazła na to sposób

W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli skorzystać z eSkarbonek
W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli skorzystać z eSkarbonek Fot. Grzegorz Bukała / Agencja Gazeta
Wspieranie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już nie tylko wrzucanie pieniędzy do tekturowej skarbonki. Wolontariusze tegorocznej edycji WOŚP mogą skorzystać ze specjalnej strony internetowej iWolontariusz. Dzięki niej wygenerują własne eSkarbonki.

Pomysłodawcą eSkarbonek dla WOŚP jest firma Mastercard. Platforma iWolontariusz jest dostępna dla wolontariuszy, którzy dokonają rejestracji. Każdy z nich będzie mógł wygenerować i udostępnić swój unikalny link, za pomocą którego możliwe będzie wpłacanie pieniędzy. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by podzielić się linkiem chociażby w portalach społecznościowych.

– Zdecydowanie największą grupę wolontariuszy stanowią ludzie młodzi, dla których media społecznościowe to codzienność. Chcemy wykorzystać potencjał ich aktywności w sieci, dlatego we współpracy z firmą Mastercard przygotowaliśmy eSkarbonki, czyli wirtualne puszki, które można udostępniać na Facebooku czy Twitterze – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Środki zebrane przez wolontariusza – tak za pomocą zwykłej skarbonki, jak i elektronicznej – zostaną przekazane WOŚP jako zgromadzone przez konkretną osobę.

Jak dokładnie działa elektroniczny portfel przeznaczony dla wolontaruszy? Można w nim „zapisywać” różne karty płatnicze, by następnie móc dokonać płatności online. Dane karty płatniczej wpisuje się w Masterpass tylko raz – przy każdym kolejnym zakupie wybieramy tylko jedną kartę z listy. Nie ma jednak obawy o bezpieczeństwo, ponieważ dane kart są szyfrowane, a ponadto wykorzystuje się inne nowoczesne zabezpieczenia.


Co więcej, na iWolontariusz wolontariusze będą mieć możliwość zgłoszenia pomysłu na „Bezcenną Niespodziankę” dla swojego sztabu. Firma Mastercard postanowiła w ten sposób wynagrodzić zaangażowanie wolontariuszy WOŚP.

W 2017 r. „Bezcenną Niespodzianką” było przekazanie Jurkowi Owsiakowi, fana The Rolling Stones, oryginalnej gitary Micka Jaggera. Organizator WOŚP wystawił instrument na aukcji i wylicytowano go za 175 tys. zł, a wszystkie pieniądze trafiły na konto Fundacji. Z kolei w 2016 r. nagrodzona została Amelka z Rbynika, wolontariuszka WOŚP. Jej marzeniem było poznanie Jurka Owsiaka. Jej idol odwiedził dziewczynkę w dniu jej 9. urodzin.
Trwa ładowanie komentarzy...