Ojtam, ojtam, nasze zabezpieczenia są wystarczające. Apple bagatelizuje apel inwestorów

Apple zostało wezwane do opracowania narzędzi, które pomogą rodzicom sprawować większą kontrolę nad tym, w jaki sposób ich dzieci korzystają ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych.
Apple zostało wezwane do opracowania narzędzi, które pomogą rodzicom sprawować większą kontrolę nad tym, w jaki sposób ich dzieci korzystają ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Foto: Flick.com / Paul Mayne
Inwestorzy Apple mogą nie być zadowoleni z odpowiedzi, jaką wystosował koncern w reakcji na apel o zwiększenie walki z uzależnieniem dzieci od smartfonów. Stanowisko firmy jest takie, że obecne zabezpieczenia są świetne i nie potrzeba lepszych.

Do Apple dotarł apel dwóch ważnych inwestorów – Jana Partners oraz California State Teachers' Retirement System (CalSTRS). Firma została wezwana do opracowania narzędzi, które pomogą rodzicom sprawować większą kontrolę nad tym, w jaki sposób ich dzieci korzystają ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

Inwestorzy do których należy warty 2 mld dol. pakiet akcji Apple szczególną uwagę zwrócili na wpływ urządzeń elektronicznych na zdrowie psychiczne nastolatków i badania wskazujące na zwiększającą się wśród młodych ludzi tendencję do samobójstw i stanów depresyjnych.

Apple w odpowiedzi oświadczyło, że mechanizmy kontroli rodzicielskiej wbudowane w ich urządzenia są wystarczające. Dodało jednak, że "głęboko zastanawia się nad tym, jak użytkowane są ich produkty i jaki wpływ wywierają one na społeczeństwo". Przedstawiciele Apple piszą, że traktują tę powinność bardzo poważnie i są zaangażowani w działania mające sprostać wymaganiom klientów, zwłaszcza w kwestii ochrony dzieci.


Koncern dodał, że "nieustannie pracuje nad ulepszaniem swoich produktów i planuje w przyszłości nowe funkcjonalności, które pozwolą rodzicom na większą elastyczność".

źródło: WSJ.com
Trwa ładowanie komentarzy...