Tak tanio jeszcze nie było. Biedronka swoją ofertą zawstydziła sklepy eko

Biedronka zamierza promować swoją nową linię produktów goBio przez zawieszki na produktach oraz foldery i ulotki dostępne w sklepach.
Biedronka zamierza promować swoją nową linię produktów goBio przez zawieszki na produktach oraz foldery i ulotki dostępne w sklepach. mat. pras.
Wraz z początkiem roku sieć popularnych dyskontów ruszyła z ofertą produktów pod marką goBio z unijnym logo rolnictwa ekologicznego. Znajduje się w niej 20 produktów – a to dopiero początek.

Marka goBio to w tej chwili m.in. mleko, jaja, jourt naturalny, ser żółty Gouda, miód, makarony, oliwa extra virgin, ryż oraz warzywa i owoce. Część z nich trafi od razu do stałego asortymentu sieci.Wszystkie produkty posiadają unijne logo rolnictwa ekologicznego potwierdzające, że oznaczone nim produkty żywnościowe zostały wytworzone zgodnie ze ścisłymi przepisami wspólnoty dotyczącymi ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt, i są pod tym kątem systematycznie sprawdzane. Asortyment produktów bio ma być sukcesywnie rozszerzany.

Co ciekawe, produkty bio z Biedronki dalekie są od cen, do jakich przyzwyczaiły nas sklepy eko. Makarony kosztują ok. 4 zł za paczkę, miód 12 zł za 250 gramów, jogurt - 1,29 zł za 105 ml a banany niecałe 4 zł za kilogram. To ceny promocyjne, ale regularne i tak nie są o wiele wyższe.

– Biedronka pozostaje sklepem pierwszego wyboru dla ponad 80% Polaków . Dlatego jest dla nas bardzo ważne, aby mogli oni znaleźć w naszych sklepach produkty odpowiadające ich codziennym potrzebom i stanowiące podstawę ich diety, również w wersji bio – mówi Michał Gontarz, dyrektor działu zakupów marki własnej JMP.

Do tej pory w Biedronce można było kupić przede wszystkim ekologiczne warzywa i owoce. Polacy najczęściej kupowali marchewkę i jabłka w wersji bio. Ich dostawcą jest m.in. polska firma Awex współpracująca z Biedronką od 2004 roku.

Sieć postanowiła szerzej zadbać o zdrowie konsumentów – wprowadziła już wiele produktów marek własnych o obniżonej zawartości cukru, soli, czy tłuszczu.

Biedronka zamierza promować swoją linię towarów przez zawieszki na produktach oraz foldery i ulotki dostępne w sklepach.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...