"Zabieraj manatki i wyp*** ". Tak dyrektor korporacji zwolnił pracownika, sprawą zajął się sąd

Paweł Szczygieł wygrał w sądzie proces z byłym pracodawcą, firmą Cargill
Paweł Szczygieł wygrał w sądzie proces z byłym pracodawcą, firmą Cargill Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Paweł Szczygieł, były pracownik firmy Cargill, nie zgadzał się na złe traktowanie pracowników firmy. W odpowiedzi usłyszał od przełożonego by „zabierał manatki i …”. Teraz wygrał w sądzie pracy.

Cargill to amerykańska korporacja, która zajmuje się dostawą produktów i usług dla przemysłu rolno-spożywczego. Działa w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

W naszym kraju działa kilka zakładów produkcyjnych, dzisiaj najbardziej znany jest ten w Bielanach Wrocławskich. Tam 20 lat temu rozpoczął pracę Paweł Szczygieł. Jak informuje wrocławski oddział Gazety Wyborczej, zakład ten znany był z tego, że jest „firmą dla posłusznych”.Pracodawca blokował wszelkie inicjatywy pracowników, w tym założenie przez nich związku zawodowego. Na pytania o możliwości podwyżek dyrekcja odpowiadała, że ich nie będzie, bo pracownicy są „śmierdzącymi leniami”.

Przeciwko pozbawionemu szacunku traktowaniu kolegów i tuszowaniu wypadków przy pracy zaprotestował Paweł Szczygieł. W odpowiedzi usłyszał od dyrektora, że ma „zbierać manatki i wy…”. Później dyrektor wszystkiemu zaprzeczył, tłumacząc, że jedynie zaprosił Szczygła na rozmowę do swojego gabinetu.

Finał sprawy w sądzie
Szczygieł nie dał za wygraną i o swoje prawa postanowił walczyć w sądzie. Sąd nie uwierzył w tłumaczenia dyrektora i nakazał wypłacenie 20 tys. zł na rzecz byłego pracownika.

Dyrektor znany z wulgarnego zachowania w Cargillu wciąż pracuje. Zaś na stronie internetowej firmy, w zakładce "Kariera", możemy między innymi przeczytać, że:

Cele i środowisko pracy w firmie Cargill zapewniają rozwój, możliwości i wsparcie dla Twoich ambicji i oczekiwań. Wspólnie przyczyniają się do stworzenia odpowiedzialnej, etycznie zarządzanej firmy, jaką jest dziś Cargill. Czytaj więcej

POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...