Biuro podroży szuka chętnych do pracy marzeń. Doświadczenie zbędne, płacą 12 tys. zł miesięcznie

Biuro podróży z Finlandii zamieściło właśnie ogłoszenie o naborze na nowe stanowisko – łowcę zórz polarnych
Biuro podróży z Finlandii zamieściło właśnie ogłoszenie o naborze na nowe stanowisko – łowcę zórz polarnych 123rf.com/pilens/zdjęcie seryjne
Biuro podróży z Finlandii zamieściło właśnie ogłoszenie o naborze na nowe stanowisko – łowcę zórz polarnych. Zadaniem pracownika będzie jeżdżenie minibusem z turystami w godzinach wieczornych i pokazywanie im tego cudu natury.

Biuro Aurora Service Europe swoją ofertę wrzuciło na Facebooka. Finowie podkreślają, że doświadczenie nie jest wymagane, a płaca to 750 euro tygodniowo. Oznacza to, że miesięcznie za szukanie zórz można wyciągnąć około 12 tys. złotych. Oprócz tego firma gwarantuje również swojemu pracownikowi darmowe lokum i kusi dodatkowymi napiwkami od zadowolonych turystów.

Lista wymagań jest za to zadziwiająco krótka. Poza prawem jazdy kategorii D1(które uprawnia do kierowania autobusem przeznaczonym do przewozu maksymalnie 17 osób) i pozwoleniem na przewożenie osób, Aurora oczekuje, by kandydat wyróżniał się punktualnością, samodzielnością i samodyscypliną. – Nie potrzebujesz doświadczenia, wszystkiego cię nauczymy. Kluczem do odnalezienia się w pracy w Laponii jest sumienność – podkreślają autorzy ogłoszenia.

Do pracy w charakterze „łowcy zórz” może zniechęcać jednak lokalizacja – miejscem pracy są fińskie miasta Ivalo, Karigasniemi i Utsjoki. Wszystkie zlokalizowane kilkaset kilometrów za kołem podbiegunowym.

Firma oczekuje również pewnej lojalności – preferuje bowiem kandydatów, którzy zadeklarują chęć związania się umową przez kolejne 2-3 lata.

Samo szukanie zórz nie jest jednak pracą na stałe – te występują w Laponii przez 5 miesięcy w roku, między listopadem a marcem ( z tygodniową przerwą na święta - "rodzina jest ważniejsza niż pieniądze"). No i ta pora. Siłą rzeczy na zorze możemy trafić późnym wieczorem – kierowca będzie więc zmuszony do pracy między 19:30 a 24.00.

Northern Lights guides wanted. No experience necessary. €750 per week + bonuses + tips. 20 week season. Free...

Opublikowany przez Aurora Service - Europe na 7 stycznia 2018
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.