PiS chce naciągnąć Unię na sfinansowanie programu 500+. „To duże obciążenie dla budżetu”

Koszt sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości przekroczył 24 mld złotych. Europosłowie postanowili więc poszukać pieniędzy za granicą
Koszt sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości przekroczył 24 mld złotych. Europosłowie postanowili więc poszukać pieniędzy za granicą Franek Mazur /Agencja Gazeta
Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości napisali pismo do Komisji Europejskiej, w którym narzekają, że 500+ to „duże obciążenie dla narodowego budżetu”. Dlatego proponują, by Unia współfinansowała ten program – dowiedziała się gazeta.pl.

Dyskusje nad unijnym budżetem, który będzie obowiązywał po 2020 roku, są w toku. Jego szczegóły mamy poznać w maju, ale okazało się, że Jadwiga Wiśniewska, Zbigniew Kuźmiuk i Stanisław Ożóg, czyli europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, już od roku lobbują za korzystnymi dla polski zapisami.

List trafił do komisarz Marianne Thyssen, która w Komisji Europejskiej jest odpowiedzialna za politykę społeczną. Pani komisarz nie odniosła się jednak w jednoznaczny sposób do propozycji polskich polityków. Odpowiedziała tylko, że „ważne jest inwestowanie w programy społeczne, które są odpowiednie, zrównoważone i efektywne”.

2017 był pierwszym pełnym rokiem, w którym obowiązywał program 500+. Koszt sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości przekroczył 24 mld złotych. Skorzystało z niego ok. 3,8 mln Polaków.

źródło: gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.