PiS chce naciągnąć Unię na sfinansowanie programu 500+. „To duże obciążenie dla budżetu”

Koszt sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości przekroczył 24 mld złotych. Europosłowie postanowili więc poszukać pieniędzy za granicą
Koszt sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości przekroczył 24 mld złotych. Europosłowie postanowili więc poszukać pieniędzy za granicą Franek Mazur /Agencja Gazeta
Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości napisali pismo do Komisji Europejskiej, w którym narzekają, że 500+ to „duże obciążenie dla narodowego budżetu”. Dlatego proponują, by Unia współfinansowała ten program – dowiedziała się gazeta.pl.

Dyskusje nad unijnym budżetem, który będzie obowiązywał po 2020 roku, są w toku. Jego szczegóły mamy poznać w maju, ale okazało się, że Jadwiga Wiśniewska, Zbigniew Kuźmiuk i Stanisław Ożóg, czyli europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, już od roku lobbują za korzystnymi dla polski zapisami.

List trafił do komisarz Marianne Thyssen, która w Komisji Europejskiej jest odpowiedzialna za politykę społeczną. Pani komisarz nie odniosła się jednak w jednoznaczny sposób do propozycji polskich polityków. Odpowiedziała tylko, że „ważne jest inwestowanie w programy społeczne, które są odpowiednie, zrównoważone i efektywne”.

2017 był pierwszym pełnym rokiem, w którym obowiązywał program 500+. Koszt sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości przekroczył 24 mld złotych. Skorzystało z niego ok. 3,8 mln Polaków.

źródło: gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...