Ma na imię Staszek i jest gwiazdą internetu. Wszyscy czekają, aż walnie w talerz

Wojtek i Staszek stali się gwiazdami inetrnetu, dzięki wspólnemu wykonaniu kolędy "Lulajże Jezuniu".
Wojtek i Staszek stali się gwiazdami inetrnetu, dzięki wspólnemu wykonaniu kolędy "Lulajże Jezuniu". Facebook.com / AGH Kraków
Staszek jest robotem, trafił na Akademię Górniczo-Hutniczą, gdzie nauczono go grania kolędy na pianinie. Umie już też używać talerza perkusji i się kłaniać.

– Zamiast typowej pracy dyplomowej postanowiłem zaprogramować robota przemysłowego Mitsubishi RV-2F-D, którego zakupiła uczelnia. Robot ma duży potencjał, może grać wybrane utwory muzyczne – mówi Wojciech Świtała, student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Świtała ma dwie pasje – muzykę i robotykę, projekt jest ich połączeniem. Student napisał program do sterowania robotem – Staszek zapamiętuje melodię i umie ją odtwarzać na pianinie. Program umożliwia robotowi grę dwoma palcami, uderzenie w talerz perkusyjny oraz zaprezentowanie ukłonu. Model końcówki grającej został wydrukowany w technologii 3D.
Wojtek i Staszek grają kolędę

Choć powoli już klimat świąteczny nas opuszcza, to tak łatwo się nie poddamy. Zobaczcie jak Wojtek Świtała, na potrzeby swojego projektu inżynierskiego, zaprogramował robota Staszka, żeby... z nim zagrał kolędę! My ich oglądamy w kółko!

Opublikowany przez Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie na 8 stycznia 2018
Brawurowe wykonanie kolędy „Lulajże Jezuniu” podbija polski Internet. Szczególne rozczulenie widzów budzi Staszek uderzający w talerz perkusyjny.

źródło: PolsatNews.pl
Trwa ładowanie komentarzy...