Łowcy okazji wkurzeni na Allegro. Serwis wprowadził zmianę, która się im nie spodobała

Allegro wprowadza nowe zmiany, które budzą kontrowersje wśród użytkowników serwisu.
Allegro wprowadza nowe zmiany, które budzą kontrowersje wśród użytkowników serwisu. Archiwum własne
Allegro zdecydowało się na usunięcie jednej z opcji wyszukiwania, „wystawione w ciągu”. Jak tłumaczy serwis na swoim profilu na Facebooku, z tego filtra korzystało niewielu użytkowników. Właściciele Allegro nie spodziewali się chyba, że w sieci rozpętają prawdziwą burzę.

Z komentarzy zamieszczanych na facebookowym profilu Allegro można wnioskować, że z opcji tej korzystali przede wszystkim kolekcjonerzy poszukujący towarów w kategoriach, w których nie ma zbyt wielu szczegółowych filtrów.

"Może przy rzadszych zakupach klienci korzystają rzadko, ale np. kolekcjonerzy (sam nim jestem), którzy szukają okazji czy konkretnych przedmiotów korzystają z tego filtru codziennie".Jednak nie tylko oni, drugą grupą, która aktywnie wykorzystywała filtr „wystawione w ciągu” byli łowcy okazji. Często sprawdzają oni aukcje danych kategoriach nawet kilka razy dziennie, a nawet częściej, szukając przy tym najlepszych ofert.

"Jeśli nie przywrócicie tej opcji, to np. moje wyszukiwanie okazji w porcelanie w antykach będzie zbyt trudne, i tym samym stracicie kupującą. Opcja sortowania jest chybiona. Dziś spróbowałam".To jednak nie wszystko, z komentarzy wynika, że z takiej zmiany niezadowoleni są sprzedający na allegro, którzy uważają, że ta zmiana utrudni dotarcie do ich ofert, co w połączeniu z wysokimi prowizjami pobieranymi przez Allegro może spowodować spadek ich zysków.


Jak możemy przeczytać w lakonicznych odpowiedziach na posty niezadowolonych allegrowiczów, „decyzja została przemyślana”. Drugą najczęściej pojawiającą się odpowiedzią serwisu Allegro jest podziękowanie za opinie.

Serwis Allegro zdecydował o przywróceniu tej opcji wyszukiwania w kategoriach,w których była wykorzystywana najczęściej - Motoryzacja oraz Kolekcje i sztuka.
Trwa ładowanie komentarzy...