Kolejna sieć obejdzie zakaz handlu. Pójdą o krok dalej i otworzą sklepy w niedziele

Sieć supermarketów Intermarche znalazła sposób na obejście zakazu handlu w niedziele.
Sieć supermarketów Intermarche znalazła sposób na obejście zakazu handlu w niedziele. Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Już w marcu czekają nas pierwsze niedziele z zakazem handlu. Wiele sklepów myśli, jak ominąć zakaz lub najmniej na nim stracić. Są też tacy, którzy trafili idealnie z rozwojem swojego biznesu i dzięki temu otworzą placówki również w dzień ustawowo wolny.

Kilka dni temu sieć supermarketów Intermarché otworzyła jedną z pierwszych w tym roku stację benzynową działającą pod ich logo. Na tym jednak nie kończą. Jak informuje portal „Wiadomości Handlowe”, jest to pierwsza z kilku stacji paliw, którą sieć zamierza otworzyć w tym roku. Docelowo stacje benzynowe mają działać przy każdym supermarkecie sieci, przy którym ich budowa będzie możliwa.Sposób na handel w niedziele
Jednak stacja nie jest tylko dodatkiem do supermarketu. Sama też ma dodatek w postaci małego sklepiku, który zgodnie z wchodzącymi od marca przepisami będzie mógł działać również w niedziele. Będzie to typowy sklep przy stacji benzynowej, w którym klienci znajdą papierosy, alkohol oraz akcesoria motoryzacyjne, a także, co teraz będzie wyjątkowo ważne, produkty spożywcze. Oprócz tego w sklepiku będzie też punkt, w którym klienci będą mogli napić się kawy oraz zjeść posiłek typu fast-food.

Jak sobie radzą inni?
To nie pierwsza sieć, która próbuje poradzić sobie z zakazem handlu w niedziele. Jako pierwsza znalazła radę Biedronka, która zmienia regulamin pracy i w związku z tym będzie oczekiwać, że pracownicy dyskontów stawią się do pracy już 15 minut po północy w poniedziałek.

Lidl również wpadł na pomysł, który ma zrekompensować spadek zysków w związku zamknięciem placówek w niedziele. Sklepy tej sieci wydłużą godziny pracy w soboty, tak by nawet spóźnieni klienci mieli szansę na zrobienie zakupów.

Pomysłów jest co raz więcej, ciekawe jak na nowy pomysł Intermarché odpowiedzą inne sieci handlowe?
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...