Kaczyński motywuje Morawieckiego sloganami sprzed lat. Chce drugiej fali kapitalizmu

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, chce "drugiej fali kapitalizmu" w Polsce
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, chce "drugiej fali kapitalizmu" w Polsce Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, zapowiada narodziny "drugiej fali polskiego kapitalizmu". Zaznacza, że wymaga to pewnych przemian świadomości społecznej. Nie jest to nowość, niemal identyczne słowa Kaczyński wypowiadał już podczas kampanii wyborczej w 2015 roku.

Ważne dla przedsiębiorców słowa prezesa Kaczyńskiego padły podczas rozmowy z Polskim Radiem. Szef PiS wyjaśniał swoje podejście do gospodarki. Powiedział, że jego partia chciałaby, aby w Polsce pojawiła się "taka nowa, wielka fala gospodarczej inicjatywy".

Dodał, że przedsiębiorczość Polaków uratowała kraj podczas przełomu gospodarczo-politycznego na początku lat 90. Zaznaczył jednak, że stało się to "przy ogromnych stratach i w ogromnym społecznym bólu".

Kaczyński wyznał jednocześnie, że kibicuje rządowi Mateusza Morawieckiego w tymże dziele.

– Obecnie taką falę będą tworzyli ludzie nieporównanie lepiej przygotowani, niż ta grupa, która tak ofensywnie, energicznie i odważnie działała przy końcu lat 80. i w pierwszych latach 90. – powiedział Kaczyński.

Co ciekawe, najważniejszy obecnie polityk w kraju, dodał, iż przemiany gospodarcze, o których mówi wymagają "pewnych przemian świadomości społecznej".

– My chcemy przemawiać także do tych, którzy może nie zawsze podzielają wszystkie nasze poglądy, ale którzy po prostu chcą sprawnego państwa, sprawnego także w dziedzinie gospodarczej. Chcą odblokowania możliwości, np. awansu przedsiębiorców z kategorii małych do średnich, z średnich do dużych, a z dużych może nawet do wielkich – mówił Kaczyński.

Dodał przy tym, że dotychczas z różnych powodów istniały w Polsce blokady w tej kwestii.

Co ciekawe, identycznego sformułowania o drugiej fali kapitalizmu Kaczyński używał już niemal 3 lata temu, podczas kampanii wyborczej w 2015 roku.
Trwa ładowanie komentarzy...