Internet się śmieje. Jacek Kurski przygotował "niesamowity" serwis na Igrzyska w Pjongczangu

TVP przygotowała specjalny serwis informacyjny z Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.
TVP przygotowała specjalny serwis informacyjny z Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
TVP jako nadawca publiczny zdecydował się zadbać o wszystkich wykluczonych cyfrowo mieszkańców kraju. Wybór medium, w którym będą prezentowane wyniki, zaskakuje.

Być może w staraniach TVP nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w ramach tego projektu skorzystała z dawno już zapomnianego medium, jakim jest Telegazeta. Przygotowała w tym celu specjalny serwis, w którym na bieżąco będzie informować o postępach polskiej kadry na Igrzyskach w Pjongczangu – informuje „Radio ZET”.


Telegazeta przed www
Kiedy powstawała, w 1988 roku, internet był jeszcze w powijakach (pierwsza strona internetowa miała powstać dopiero za 2 lata, a standard WWW miał pojawić się jeszcze rok później). Dzisiaj, pomimo tego, że w dalszym ciągu zawiera wiele działów tematycznych, emituje ogłoszenia drobne i na bieżąco publikuje depesze Polskiej Agencji Informacyjnej i Informacyjnej Agencji Radiowej, wydaje się być medium zapomnianym i mocno archaicznym.

To powszechny dostęp do Internetu i ciągły rozwój technologii mobilnych przyczynił się do jej upadku. Dzisiaj każdy wiadomości może przeczytać na ekranie komputera, a poza domem na urządzeniach mobilnych takich jak smartfon, czy tablet. Prawdopodobnie nawet w domu większość użytkowników telewizorów przegląda na nich strony www, a nie Telegazetę. Część telewidzów nawet nie wie, że ta funkcja jest nadal dostępna.
Trwa ładowanie komentarzy...