Premier Morawiecki przyspiesza. Mieszkanie Plus ma ruszyć z kopyta

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie inauguracji jednej z inwestycji realizowanych w ramach programu Mieszkanie Plus.
Premier Mateusz Morawiecki w trakcie inauguracji jednej z inwestycji realizowanych w ramach programu Mieszkanie Plus. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Budowa 10 tysięcy mieszkań ma ruszyć w ciągu najbliższych dwudziestu miesięcy – takie decyzje zapadły podczas posiedzenia Rady Mieszkalnictwa, której przewodniczył premier Mateusz Morawiecki.

Program Mieszkanie Plus jest propozycją dla wszystkich, którzy pragną posiadać własne mieszkanie, którzy ze względu na swoją trudną sytuację materialną nie mogli zakupić go na rynku – podsumowywał szef rządu podczas wtorkowego posiedzenia Rady Mieszkalnictwa.

Dostało się przy tym poprzednikom. – Dotychczasowe rządowe programy mieszkaniowe, takie jak Rodzina na swoim czy Mieszkanie dla Młodych trafiały do ludzi lepiej sytuowanych – można przeczytać w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu, w którym streszczono przebieg posiedzenia. – Program Mieszkanie Plus przeznaczony jest dla wszystkich Polaków, którzy będą mogli wynająć mieszkanie z dojściem do własności lub tylko je wynająć – kwitował premier.

To było już drugie posiedzenie Rady Mieszkalnictwa, którą można by określić mianem „mini-rządu”: w jej skład wchodzą, poza Morawieckim, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury Piotr Gliński, minister środowiska Henryk Kowalczyk i minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz prezesi Rządowego Centrum Legislacji, Jolanta Rusiniak, i BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.