Premier Morawiecki ujawnił swój majątek. Domy, działki, miliony na koncie

Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki postanowił przeciąć wszelkie spekulacje na temat swojego majątku. Na stronach internetowych Kancelarii Premiera zawisło jego oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że posiada on dwa domy, mieszkanie oraz 2,5 miliona złotych oszczędności. Akcji BZ WBK już się pozbył.

Zgodnie ze stanem na 11 grudnia ubiegłego roku, szef rządu posiada dwa – relatywnie nieduże – domy, liczy serwis businessinsider.pl. Pierwszy to budynek powierzchni 150 metrów kwadratowych na działce wielkości 0,46 ha (plus zabudowania gospodarcze i letniskowe). Drugi to dom o powierzchni 100 m kw. na działce wielkości 3100 m kw.

Do tego współwłasność działki z zaznaczoną wyłącznością dysponowania na pow. ok. 300 m kw. oraz 72-metrowe mieszkanie o zadeklarowanej wartości ponad 546 tys. złotych z miejscem garażowym. Spis nieruchomości dopełniają współwłasność segmentu w zabudowie szeregowej o powierzchni 180 m kw., położonego na 400-metrowej działce oraz 2-hektarowa działka rolna.

Wartościowe ruchomości to m.in. warta 60 tys. zł kuchnia oraz meble o wartości 101 tys. zł. Z kolei stan przysłowiowego konta to 2,554 mln zł oszczędności – złotówkowych, bez środków w walucie obcej. Do oświadczenia dopisano też pożyczkę dla siostry w kwocie 300 tys. zł i 13 711 akcji BZ WBK wycenionych na sumę 4,950 mln złotych. Przy tej pozycji widnieje adnotacja „wszystkie akcje, po odwołaniu z funkcji ministra rozwoju i finansów, przeznaczyłem do sprzedaży, celem pozbycia się zgodnie z wcześniejszym zobowiązaniem”.


Akcje zostały sprzedane na początku br. Premier zdążył otrzymać z nich dywidendę wielkości 59 972 złotych, która została przekazana na cele społeczne. W oświadczeniu zadeklarowane zostały uprawnienia do akcji w wysokości około 350 tys. zł.
Trwa ładowanie komentarzy...