Galerie handlowe drwią z wolnych niedziel. "Nas zakaz nie dotyczy"

Część warszawskich galerii handlowych może być otwarta we wszystkie niedziele w miesiącu.
Część warszawskich galerii handlowych może być otwarta we wszystkie niedziele w miesiącu. Materiały własne
Od marca wchodzi w życie ustawa o zakazie handlu w niedziele. Do końca tego roku zakazem nie będą objęte tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu, o ile nie wypadnie w inny dzień ustawowo wolny od pracy. Ciągle trwają spekulacje, czy i jak różne podmioty będą próbowały obchodzić zakaz handlu.

Stało się, zgodnie z oczekiwaniami polityków PiS, 30 stycznia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zakazującą handlu w niedziele. Pierwsza taka niedziela, w którą nie będziemy mogli zrobić zakupów czeka nas już w 11 marca. Od dłuższego czasu trwają spekulacje, jak z takim zakazem poradzą sobie największe sieci handlowe. Część z nich zmieni godziny otwarcia przed dniem wolnym, inne będą ściągać pracowników w poniedziałki tuż po północy. Nie do końca wiadomo, czy otwarte będą wszystkie sklepy działające w ramach franczyz (w przypadku niektórych jeden właściciel ma 2-3 punkty handlowe i nie da rady we wszystkich pracować samodzielnie).

Galerie handlowe otwarte w wolne niedziele?
Portal „Naszemiasto.pl”, dotarł do pisma, które jeden z właścicieli centrów handlowych rozsyła do swoich najemców. W dokumencie tym znajduje się informacja, że: „Centra handlowe grupy Unibail-Rodamco będą otwarte w niedziele objęte ograniczeniami”. W warszawie do tego przedsiębiorstwa należą największe centra handlowe: Arkadia, Galeria Mokotów oraz Galeria Wileńska i znajdujące się w centrum miasta Złote Tarasy.

W dalszej części pisma pojawia się informacja, że właściciel centrów handlowych oczekuje, że otwarte będą wszystkie te punkty, których nie obowiązuje ustawa o zakazie handlu. W tym miejscu warto przypomnieć, że chodzi o apteki, cukiernie, piekarnie, kioski ruchu, kwiaciarnie, sklepy z dewocjonaliami, restauracje oraz wszystkie te sklepy, w których sprzedaż prowadzi właściciel.


Jak poinformowała portal Monika Lewczuk-Kuropaś, rzecznik prasowy Unibail-Rodamco Polska, w centrach handlowych znajduje się wiele punktów, których zakaz nie będzie obowiązywał i w związku z tym firma zbiera deklaracje od najemców, którzy zdecydują się na handel w wolne niedziele.
Trwa ładowanie komentarzy...