Ziobro atakuje autostradę. Zlecił śledztwo w sprawie opłat za przejazd A2

Zbigniew Ziobro polecił wszczęcie śledztwa w sprawie autostrady A2 - chodzi o umowę koncesyjną i wysokość opłat za przejazd
Zbigniew Ziobro polecił wszczęcie śledztwa w sprawie autostrady A2 - chodzi o umowę koncesyjną i wysokość opłat za przejazd Foto: Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, miał polecić wszczęcie śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia przez urzędników obowiązków przy podpisywaniu umów koncesyjnych na budowę autostrady A2 między Koninem a Świeckiem. W tle jest wysokość opłat za przejazd tą drogą.

O sprawie informuje portal tvp.info. Według niego Ziobro miał sam polecić wszczęcie śledztwa.

Opłaty za przejazd autostradą A2 na trasie Warszawa – Stryków – Poznań – Świecko są od lat zmorą kierowców. Szczególnie drogie są odcinki z Konina do Nowego Tomyśla, którymi zarządza Autostrada Wielkopolska. Przejechanie 1 km tej drogi kosztuje 40 groszy. Na odcinku Nowy Tomyśl – Świecko cena jest o połowę niższa – to 20 gr za kilometr.

W efekcie dojechanie z Warszawy czy Łodzi pod zachodnią granicę kosztuje 78 złotych. Dotarcie do Poznania – 40 złotych. Do tego trzeba jeszcze oczywiście doliczyć 9,90 zł za przejechanie "państwowym" kawałkiem autostrady (103 km, czyli po 10 gr za kilometr).

Polscy kierowcy od dawna zwracają uwagę, że to koszt porównywalny z roczną winietą za jazdę autostradami przez cały rok w innych krajach Europy.
Trwa ładowanie komentarzy...