9-latka z Warszawy narysowała foczkę. Szwedzki gigant zrobi z niej hit sprzedaży

Rysunek 9-letniej Natalii z Warszawy stanie się inspiracją do stworzenia nowej zabawki, będzie dostępna w sieci Ikea
Rysunek 9-letniej Natalii z Warszawy stanie się inspiracją do stworzenia nowej zabawki, będzie dostępna w sieci Ikea Foto: Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Mała Natalia z Warszawy okazała się świetną projektantką. Pokonała 87 tysięcy konkurentów i narysowała zabawkę, która trafi na półki Ikei na całym świecie. Jej projekt jest jednym z pięciu wyróżnionych w konkursie.

Ikea już po raz czwarty ogłosiła konkurs na nową zabawkę w ramach kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”. Z całego świata napłynęło aż 87 tysięcy dziecięcych rysunków. Pięć z nich, w tym praca ośmioletniej Natalii, posłuży jako inspiracja dla profesjonalnych projektantów. Zrobią z nich zabawki.
Warszawianka narysowała uśmiechniętą fokę, która w kieszonce trzyma małą rybkę. Stworzona na podstawie jej rysunku zabawka trafi na półki jeszcze w tym roku. Poza rysunkiem Natalii, jury wyróżniło także propozycje najmłodszych projektantów z Chin, Korei Południowej, Islandii i Szwecji.

W efekcie nową kolekcję zabawek Sagoskatt utworzą uśmiechnięta foka, różowy jednorożec, radosny potwór, kolorowa ryba i przyjazny zielony zwierzak.

To już drugi sukces polskiego dziecka w tym międzynarodowym projekcie. W zeszłym roku jednym z pięciu dzieci, których rysunki posłużyły jako inspiracja do stworzenia zabawek był sympatyczny pająk autorstwa 9-letniego Huberta z Białegostoku.

Jeśli jesteście ciekawi, czy Natalia zarobi coś na swoim rysunku, odpowiedź brzmi: nie. Ikea też nie, bo cały zysk ze sprzedaży pluszaków z tej serii trafi do potrzebujących dzieci na całym świecie.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.