Projektantka zakpiła z fanów marki. Foliowa reklamówka za ponad 3 tys. zł

Projektantka zaskoczyła fanów marki foliową reklamówką z logo domu mody.
Projektantka zaskoczyła fanów marki foliową reklamówką z logo domu mody. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Odchodząca z domu mody Celine brytyjska projektantka mody zaszokowała wszystkich fanów marki. W skład ostatniego stworzonego przez nią zestawu dla pań wchodzi foliowa reklamówka z logo firmy. Całość za bagatela 985 dolarów.

W ubiegłym roku świat mody oszalał na punkcie plastiku. Nawet najwięksi projektanci jak Karl Lagerfeld w swoich ostatnich kolekcjach proponowali kreacje z tego tworzywa.

Za ciosem poszła odchodząca z domu mody Celine brytyjska projektantka Phoebe Philo. Na pożegnanie zaprojektowała niezwykły zestaw. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że za cenę blisko 3,5 tys. zł można nabyć plastikową, przezroczystą reklamówkę z logo domu mody.

Backstage Summer 18 Collection #CelineSummer18 #celine

Post udostępniony przez Céline Official (@celine)Wydaje się więc, że torba niemal w niczym nie różni się od foliowej reklamówki. Dopiero po chwili widać, że to tylko część zestawu. W reklamówkę zapakowane są dwie pozostałe jego części – torebka damska i portfel. Zestaw ma trafić do sprzedaży w najbliższych miesiącach.

Torba wpisuje się w tegoroczny trend transparentności, który ma być obecny w kreacjach wszystkich projektantów.

Kim jest Phoebe Philo?
Phoebe Philo jest brytyjską projektantką mody, urodzoną w 1973 roku. Już w wieku 14 lat zajmowała się projektowaniem ubrań. Dlatego też jednym z prezentów urodzinowych, które wtedy otrzymała była maszyna do szycia. Ukończyła londyńską szkołę sztuki i designu rok po bardziej u nas znanej projektantce Stelli McCartney. W 1997 zaczęła jako asystentka córki byłego Beatlesa w domu mody Chloe, by w 2001 roku zastąpić ją na stanowisku dyrektora kreatywnego.


W 2008 roku rozpoczęła pracę dyrektor kreatywny i członek zarządu w domu mody Celine. O swoim odejściu poinformowała w grudniu ub. roku.
Trwa ładowanie komentarzy...