Polska firma pokochała Kurskiego. Wystarczyła jedna decyzja szefa TVP, by jej notowania wzrosły o 100 proc.

W piątek telewizja publiczna poinformowała, że od 26 lutego „Familiada” będzie emitowana na antenie TVP2 również w dni robocze. Dzięki temu akcje producenta teleturnieju, firmy Astro, poszły w górę o ponad 100 proc.
W piątek telewizja publiczna poinformowała, że od 26 lutego „Familiada” będzie emitowana na antenie TVP2 również w dni robocze. Dzięki temu akcje producenta teleturnieju, firmy Astro, poszły w górę o ponad 100 proc. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
W piątek telewizja publiczna poinformowała, że od 26 lutego „Familiada” będzie emitowana na antenie TVP2 nie tylko w weekendy, jak miało to miejsce do tej pory, ale również od poniedziałku do piątku. Z tej wiadomości, poza telewidzami, może się cieszyć przede wszystkim firma Astro. Po ogłoszeniu decyzji akcje producenta teleturnieju wystrzeliły w górę.

Zmiany w nadawaniu „Familiady” są związane z wprowadzeniem nowej, wiosennej ramówki. Od końca lutego program prowadzony przez Karola Strasburgera będzie emitowany również w dni robocze o godz. 14.

Familiada także w dni robocze

Producentem kultowego teleturnieju jest należąca do Ryszarda Krajewskiego firma Astro. Jak podają „Wirtualne Media” - „Familiada” odpowiada za większość jej przychodów. Trudno się zatem dziwić, że po ogłoszeniu przez telewizję publiczną tej informacji, kurs spółki na giełdzie New Connect gwałtownie poszedł w górę.

Akcje Astro gwałtownie wzrosły
W trakcie piątkowej sesji wartość akcji pozostawała na stałym poziomie 42 groszy. W poniedziałek wartość udziału w Astro wzrosła jednak do 62 groszy, a we wtorek cena akcji wyniosła już 89 gr. O godzinie 10.00 w czwartek 15. lutego kurs spółki osiągnął poziom 90 gr. Oznacza to, że w ciągu kilku dni cena akcji producenta „Familiady” poszła w górę o 114 proc., a jej kapitalizacja zmieniła się z 11,39 mln do ponad 24 mln złotych.

Poza teleturniejem spółka zajmuje się m.in. produkcją „Panoramy” i prowadzeniem kanału E-Sport, który prowadzi relacje z imprez gamingowych.
Trwa ładowanie komentarzy...