Potrzebujesz gotówki? Oni płacą 30 tysięcy złotych za to, że przejdziesz grę komputerową

Główną nagrodą w grze "MonteCrypto: The Bitcoin Enigma" jest 1 bitcoin.
Główną nagrodą w grze "MonteCrypto: The Bitcoin Enigma" jest 1 bitcoin. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Twórcy ufundowali niecodzienną nagrodę dla osoby, która jako pierwsza przejdzie grę „MonteCrypto: The Bitcoin Enigma”. Na szczęśliwca, który tego dokona, czeka niebagatelna kwota - 1 bitcoin. Propozycja skierowana jest do wszystkich graczy na całym świecie, warunkiem wzięcia udziału w wyścigu jest zakup gry. Nie trzeba być e-sportowcem z nadludzkim refleksem, gra stawia na zagadki.

Już niebawem, bo 20 lutego w serwisie „Steam” dostępna będzie niezwykła gra. Składa się z 24 etapów, z których każdy jest łamigłówką logiczną. Chyba warto zaryzykować zakup i zagrać, bo dla pierwszej osoby, która zwycięży, twórcy przewidzieli niemałą nagrodę – jednego bitcoina (przy dzisiejszym kursie to około 33 tys. złotych).


Pieniądze za granie
Biorąc pod uwagę ceny produktów na platformie, „MonteCrypto: The Bitcoin Enigma” nie będzie szczególnie droga, bo ma kosztować zaledwie 1,99 dolara.

Nie znamy ceny w Polsce, ponieważ serwis stosuje własny przelicznik na złotówki. W związku z tym będziemy mogli ją poznać dopiero w dniu premiery. Na razie na stronie poza opisem gry pojawia się informacja o dacie premiery.

Bitcoin do podziału
Według opisu gry, będzie można rozwiązywać łamigłówki drużynowo i podzielić nagrodę między wszystkich członków drużyny. Co ważne, będzie możliwość wymiany wkazówek, ale też... wprowadzania innych uczestników gry w błąd, tak by samemu zgarnąć nagrodę.

Jak na razie twórcy gry pozostają anonimowi. Jak podają w komunikacie, ujawnią się w momencie, gdy któryś z graczy rozwiąże wszystkie zagadki i sięgnie po nagrodę.
Trwa ładowanie komentarzy...