Tajemnicza transakcja na rynku kryptowalut. Anonimowy inwestor kupił bitcoiny warte ponad miliard złotych

Notowania bitcoina podniosły się po dołku z początku lutego.
Notowania bitcoina podniosły się po dołku z początku lutego. Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Idź na całość albo idź do domu – go big or go home – tak światowe media podsumowują wejście na rynek kryptowalut tajemniczego inwestora, który w ciągu trzech ostatnich dni skupił bitcoiny warte blisko 400 milionów dolarów.

Najwyraźniej ktoś – rekin finansjery lub któraś z wiodących instytucji – uznał, że na bitcoinie da się jeszcze zarobić. Najsłynniejsza z kryptowalut stopniowo podnosi się po styczniowym załamaniu kurs, kiedy to jej notowania poszły o połowę w dół. Dołek wypadł 6 lutego, kiedy BTC był kupowany poniżej progu 6 tysięcy dolarów. Obecnie bitcoin ponownie kosztuje ponad 10 tysięcy dol.

– Nie jestem pewien, kim jest ten kupujący, ale wielu kupowało w dołku i zwiększało swój stan posiadania po dodatkowym uporządkowaniu regulacji dotyczących bitcoinów w USA i Azji – komentował na stronach portalu marketwatch.com Alex Sunnarborg, współzałożyciel funduszu Tetras Capital.

Anonimowy inwestor nie jest nowym graczem. Jak podkreślają eksperci, już wcześniej posiadał on 55 tysięcy bitcoinów – teraz zwiększył swoją pulę do 96 tys. BTC. Na forach poświęconych kryptowalutom zaroiło się od teorii, kto może kryć się za tajemniczym adresem 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64. – Chciałbym wierzyć, że to Wall Street, widząc, że dno wypadło na poziomie 6 tys. dol., poczuło krew i wróciło do gry – kwitował Jeff Koyen z firmy 360 Blockchain USA.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.