„Ten cep to na tych głupków z Wiejskiej”. Warszawska galeria handlowa będzie otwarta w niedziele

Galeria Mokotów jest gotowa na zakupy w każdą niedzielę.
Galeria Mokotów jest gotowa na zakupy w każdą niedzielę. Fot. Igor Morye / Agencja Gazeta
Warszawska Galeria Mokotów nie ma zamiaru celebrować wolnych niedziel. Po pierwsze, są tam takie punkty sprzedaży, których najgłośniejsza w ostatnich tygodniach ustawa nie dotyczy. Po drugie, nawet te, których dotyczy, mają wystarczająco dużo możliwości obejścia przepisów, żeby nieprzerwanie działać.

Zgodnie z informacjami portalu naszemiasto.pl, firma Unibail-Radamco, która zarządza Galerią Mokotów, już przesłała do najemców pismo z prośbą o informację, czy mają zamiar otwierać swoje sklepy w każdą niedzielę. Wystarczy przecież, żeby właściciel stanął za ladą – a przecież kin, restauracji, cukierni, aptek, saloników prasowych czy piekarni i tak zakaz nie obejmuje.

Niewykluczone zresztą, że sklepy w Galerii Mokotów będą korzystać z opcji, o których ostatnio było głośno: czyli przekształcenia się w niedzielę w show-room. „Wchodzisz, oglądasz, zapamiętujesz towar i cenę, wchodzisz na portal sprzedaży online i... kupujesz. Za minutę zaś masz kupiony towar do odbioru w sklepie, gdzie go oglądałeś” – opisuje portal imokotow.pl.

– A ten cep to na tych głupków z Wiejskiej – nie przebiera w słowach cytowany przez portale właściciel sklepu w Galerii Mokotów. Cóż, życie nie znosi próżni, nawet w niedzielę.
Trwa ładowanie komentarzy...