Przebili wszystkich. Galeria obejdzie zakaz handlu w niedziele dzięki „nowym funkcjom”

Galeria Metropolia otworzy na swoim terenie kasy biletowe i poczekalnię dla pasażerów.
Galeria Metropolia otworzy na swoim terenie kasy biletowe i poczekalnię dla pasażerów. fot . Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Od czasu rozpoczęcia prac nad ustawą o zakazie handlu w niedziele poszczególne sieci i galerie handlowe prześcigają się w pomysłach, jak nie stracić w związku z brakiem klientów przez jeden dzień. Niektóre sposoby jak np. ustawianie automatów z symbolami kupowanych towarów czy otwarcie showroomów robią wrażenie.

Jednym z gorących tematów była też sprzedaż prowadzona na dworcach. Zgodnie z zapisami w ustawie, w niedziele wolne od handlu możliwa jest tam sprzedaż „w zakresie związanym z bezpośrednią obsługą podróżnych”. Jednak brak jest precyzyjnych informacji, co ustawodawca rozumie przez „bezpośrednią obsługę”.

Kasy biletowe i poczekalnia w centrum handlowym
Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, ten brak precyzji postanowiła wykorzystać gdańska Galeria Metropolia, sąsiadująca bezpośrednio z dworcem kolejowym. Otóż, galeria ta na swoim terenie chce... otworzyć kasy biletowe PKP i urządzić poczekalnię! Przebiła tym samym wszystkie dotychczasowe pomysły, o których i my już wspominaliśmy.

Jak możemy przeczytać w dzienniku, dyrekcja oficjalnie informuje, iż działania te mają spowodować duże udogodnienia dla pasażerów. - Od samego początku zakładaliśmy wprowadzenie „funkcji dworcowych”, aby wachlarz usług dla pasażerów był kompletny: obejmował poczekalnie, kasy biletowe, informację pasażerską oraz rozbudowaną gastronomię - mówi „Wyborczej” Andrzej Klein, dyrektor Galerii Metropolia. Tym samym odcina się od spekulacji, że pomysł wprowadzenia funkcji dworca do budynku centrum handlowego powstał wyłącznie w związku z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele.


Jednak o tym, czy sklepy na terenie obiektu będą czynne w niedziele wolne od handlu zadecyduje analiza prawna, którą zamówiło kierownictwo centrum handlowego.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.