W tym polskim mieście budujemy atrakcję, jakiej nie ma nikt w Europie. W jej powstanie zaangażowało się pół kontynentu

Jeszcze w tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) pojawi się kolejka górska, jakiej Europa jeszcze nie widziała
Jeszcze w tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) pojawi się kolejka górska, jakiej Europa jeszcze nie widziała facebook.com/EnergyLandia
Jeszcze w tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) pojawi się kolejka górska, jakiej Europa jeszcze nie widziała. Rollercoaster ma być najszybszym i najwyższym w swojej kategorii na całym kontynencie.

To może być atrakcja, dla której turyści będą się specjalnie zjeżdżać do tego kilkutysięcznego miasteczka w województwie małopolskim. Trzy lata temu Zator zasłynął z budowy Energylandii – największego w Polsce parku rozrywki – jego powierzchnia to 26 ha.

Teraz do imponujących rozmiarów ma dojść jeszcze jakość. Władze parku są w trakcie budowy kolejki górskiej o nazwie Hyperion. Najwyższy i najszybszy w Europie Mega Coasterjak określają go przedstawiciele Energylandii, będzie miał 77 metrów wysokości, a kolejka ma rozwijać prędkość do 140 km/h. Łączna długość trasy to 1450 m, a za jednym razem wagoniki będą w stanie zabrać do 28 pasażerów.
Kiedy powstanie Hyperion?
Montaż rollercoastera rozpoczął się w grudniu 2017 roku. Co ciekawe, jego elementy powstają w fabrykach na terenie wielu europejskich państw, m.in. w Chorwacji, Słowacji, Niemczech i Szwajcarii. Park realizuje budowę wspólnie z firmą Intamin Amusement Rides. Energylandia informuje o postępach w pracach na bieżąco, wrzucając do sieci zdjęcia i filmy promocyjne.

Oficjalne otwarcie ma nastąpić w nadchodzącym sezonie. Kiedy? Tego dokładnie nie wiemy – park w Zatorze będzie otwarty między 2 kwietnia a 28 października.
Trwa ładowanie komentarzy...