Największe centra handlowe w Polsce idą pod młotek. Właściciel chce za nie 2 mld zł

Centrum Handlowe Janki
Centrum Handlowe Janki Piotr Molęcki/Agencja Gazeta
Cromwell Property Group postanowił sprzedać część centrów handlowych, których jest właścicielem. Wartość transakcji ma przekroczyć 2 mld złotych.

Cromwell Property Group to australijska spółka, która jest właścicielem (i jednocześnie zarządzającym) nieruchomości komercyjnych głównie na terenie Europy Środkowej. Na całym Starym Kontynencie firma zarządza aktywami o wartości 4 mld euro.

Teraz Australijczycy postanowili pozbyć się części obiektów. Pod młotek ma pójść osiem centrów handlowych o łącznej powierzchni 250 tys. metrów kwadratowych, zlokalizowanych w siedmiu miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy. O planowanej transakcji donosi portal PropertyEU.

Według informacji serwisu, Cromwell Property Group chce je sprzedać za co najmniej 500 mln euro (ponad 2 mld złotych). W portfolio grupy są takie nieruchomości jak Centrum Handlowe Janki, King Cross Praga, C. H Korona czy C.H Rondo. Te pierwsze jest obecnie w trakcie rozbudowy o 21 tys. mkw. Wartość inwestycji to 65 milionów euro.
Trwa ładowanie komentarzy...