Największe centra handlowe w Polsce idą pod młotek. Właściciel chce za nie 2 mld zł

Centrum Handlowe Janki
Centrum Handlowe Janki Piotr Molęcki/Agencja Gazeta
Cromwell Property Group postanowił sprzedać część centrów handlowych, których jest właścicielem. Wartość transakcji ma przekroczyć 2 mld złotych.

Cromwell Property Group to australijska spółka, która jest właścicielem (i jednocześnie zarządzającym) nieruchomości komercyjnych głównie na terenie Europy Środkowej. Na całym Starym Kontynencie firma zarządza aktywami o wartości 4 mld euro.

Teraz Australijczycy postanowili pozbyć się części obiektów. Pod młotek ma pójść osiem centrów handlowych o łącznej powierzchni 250 tys. metrów kwadratowych, zlokalizowanych w siedmiu miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy. O planowanej transakcji donosi portal PropertyEU.

Według informacji serwisu, Cromwell Property Group chce je sprzedać za co najmniej 500 mln euro (ponad 2 mld złotych). W portfolio grupy są takie nieruchomości jak Centrum Handlowe Janki, King Cross Praga, C. H Korona czy C.H Rondo. Te pierwsze jest obecnie w trakcie rozbudowy o 21 tys. mkw. Wartość inwestycji to 65 milionów euro.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.